Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

syczenie przy wciskaniu pedału

Recommended Posts

Witam wszystkich,ostatnio dopadł moją Viki taki problem,podczas wciskania pedału hamulca na odpalonym silniku słychać syczenie powietrza w okolicy wodzika do serwa.Problem powstał po wymianie przednich klocków tzn.musiałem powciskać tłoczki hamulcowe i przy odpowietrzaniu pedał wpadał w podłogę(odpowietrzałem na zgaszonym) ale kiedy podczas jazdy testowej usłyszałem ten syk powietrza przy hamowaniu odpowietrzyłem jeszcze raz na zapalonym silniku(nie było powietrza).Sprawdziłem gąbke na serwie za pedałem-ok,w dwóch miejscach jest pęknięta osłona taka harmonijka za pedałem.Czy u Was też tak syczy?czy podczas pełnego ruchu wodzika jakaś uszczelka mi się podwineła?Dodam że hamulce działają normalnie a gdy włącze radio tego syczenia już nie słyszę.Pozdrawiam

PS.vectra c 1,8 Pb 122KM

Jakby coś padło to byłby problem z hamulcami. W sensie jakby była jakaś nieszczelnośc to by nie było wspomagania hamowania. Jak wszystko działa to jeździć obserwować.