Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wygodne fotele ergonomiczne Saab 9-3 a Vectra C

Recommended Posts

Witam zakładam temat gdyż nie udało mi się nic znaleźć na forach, a mam problemy z bólem kręgosłupa przy dłuższej jeździe autem. Miałem przyjemność ostatnio prowadzić na 5 godzinnej trasie Saaba 9-3 czyli konstrukcyjnego bliźniaka Vectry C. Moje pierwsze wrażenie wsiadając do auta było takie, że fotel ma świetne trzymanie boczne i jest po prostu wygodny. Potwierdziło się to po zakończonej trasie. Dodam jeszcze że fotele w obu autach to bogata wersja z regulacją we wszystkich płaszczyznach. Moje pytanie brzmi następująco: czy jest możliwość przełożenia tych foteli z Saaba do Vectry bez większej ingerencji w konstrukcję auta? A może ma ktoś wygodny fotel kierowcy z innego auta lub w wersji ergonomicznej, który będzie pasował do Vectry C i może polecić a nie kosztuje fortuny?

IMG_20200724_205706.jpg

No teoretycznie, skoro jest ta sama płyta podłogowa, to i mocowania foteli powinny być te same.
Ale praktycznie to nie wiem, niech ktoś inny potwierdzi.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

28 minut temu, voniu napisał:

No teoretycznie, skoro jest ta sama płyta podłogowa, to i mocowania foteli powinny być te same.
Ale praktycznie to nie wiem, niech ktoś inny potwierdzi.

Wysłane z mojego Mi Note 10 przy użyciu Tapatalka

też tak uważam ale pewności nie mam

Mimo m,że płyta podłogowa ta sama,to mogą być niuanse i nie koniecznie będą pasować.No,przyznam sabik ma fajne fotele.

Potwierdził mi kolega z grupy FB że fotele z SS 9-3 niestety nie będą pasowały. W tej sytuacji nasuwa mi się pytanie do użytkowników VC, które fotele będą wygodniejsze do codziennej jazdy: te w wersji SPORT które są podobno wygodne i stosunkowo tanie, czy też firmowe RECARO za które trzeba trochę zapłacić. Proszę o podzielenie się opiniami oraz swoim doświadczeniem.

IMG_20200911_220855.jpg

Dodam jeszcze że w tej chwili mam w aucie MC czyli multicontour a chciałbym jednak coś lepszego. Dodaje zdjęcie co prawda nie mojego ale podobnego - ja mam ciemno szare

IMG_20200911_222213.jpg

2 minuty temu, mazdi79 napisał:

Dodam jeszcze że w tej chwili mam w aucie MC czyli multicontour a chciałbym jednak coś lepszego. Dodaje zdjęcie co prawda nie mojego ale podobnego - ja mam ciemno szare

IMG_20200911_222213.jpg

No,teraz jak się bawić,to już Recaro.

A na dixi napisane:  "zalecany przez ortopedów fotel kierowcy MultiContour."

Auto-Świat:

Niezależny panel AGR (Akcja zdrowe plecy), który zrzesza niemieckich lekarzy i terapeutów, ocenił fotele Ergonomic Sport Seat Opla Insignia. Podobną nagrodę w roku 2003 otrzymały fotele MultiContour dostępne opcjonalnie w modelach Vectra i Signum.

7 godzin temu, lotusso napisał:

Jak dla mnie zdecydowanie najwygodniejsze w VC są multicontoury, zabawa w recaro nie ma sensu bo wcale nie są takie super wygodne.

Trzeba kupić saaba :)

Osobiście też wolę MC,ładniej się prezentują i są wygodne.Sam poluję na coś fajnego,ale VC ma swoje lata i trudno o coś sensownego.

Fotele z wersji GTS mają mocniej wyprofilowane siedziska, bardziej kubełkowe, jaka masz MC, to fotel pasażera ma właśnie takie, więc możesz sobie porównać.

Może Recaro akurat Tobie podejdą, osobiście przerobiłem wszystkie fotele w VC i mi akurat nie pasowały, najlepsze były MC, które sam bardziej wyprofilowałem gąbką, żeby były bardziej kubełkowe właśnie.

A według mnie multi jest kiepski siedzi się jak na taborecie i jest słabo wyprofilowany,  zdecydowanie lepszym fotelem jest wersja sport

Dnia 13.09.2020 o 11:25, Sizon napisał:

Dlatego swoje wyprofilowałem i siedziało się dużo wygodniej.

Dnia 12.09.2020 o 00:55, Rysu napisał:

Ale to chyba nie jest taka prosta sprawa, sam robiłeś?

Tak, sam to robiłem. Czy trudne? Na pewno łatwiejsze dla kogoś, kto miał do czynienia z fotelami, ale tak to zabawa z gąbką itp.