Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ślizgające sprzęgło

Recommended Posts

Witam . Wczoraj wjeżdżając na podjazd zatrzymałem się w połowie i w pewnym momencie przy próbie podjechaniu tak jakbym stał w miejscu ,przy kolejnej próbie podjechałem . Otóż potem przy jeździe od 3-5 sprzęgło się ślizgało . (Znajomy mechanik stwierdził że po 50km powinno się już unormować chyba że naprawdę sprzęgło było już na wykończeniu ) Wieczorem przy jeździe było już wiele lepiej i teraz mam pytanie czy się unormuje czy trzeba teraz wymienic sprzęgło? Vectra c 2.0dth 101km 2004r skrzynia manual 5biegowa .

Jeśli jest jeszcze orginalny dwumas a nie czuć żadnych wibracji żadnych drgań czy stuków można założyć nowe sprzęgło i nie zmieniać dwumasu?

Znalazłem tarcze i docisk firmy STATIM nada się ?

Czy wysprzeglik też muszę nowy do nowego sprzęgła ?

Wysprzeglik bezwarunkowo nowy bo to on ma najciezsza prace.Jak dwumas jest zdrowy to spokojnie mozesz wymienic tylko sprzeglo.Jednak nikt Ci nie da gwarancji ze nie padnie za te 20,30tys km i znowu bedzie trzeba wyrywac skrzynie.Z tego powodu za jednym zamachem wymienia sie wszystko aby juz do tego nie wracac.

23 minuty temu, tomasz1223312233 napisał:

Masz na stronie opcje dobranie po VINie to niech dobieraja.

Pytanie . Sprawdzałem sposób czy sprzęgło się na pewno ślizga (3 zaciągnięty ręczny ) bez dodawania gazu sprzęgło prawie całkiem mogę puścić ,trzęsie ale auto nie gaśnie , taka sama sytuacja tylko z dodaniem gazu i prawie że rusza , nie czuć smrodu i ślizgania się sprzęgła , obroty nie idą  do góry. Możliwe , że tak jak znajomy mówił starczyło trochę pojeździć i się ułożyło ?  

3 godziny temu, tomasz1223312233 napisał:

Mógłby ktoś ocenić czy sprzęgło do wymiany czy pojeżdżę trochę ?

Działa Ci to sprzęgło tak jak przed tym incydentem? To jeździj dalej. Nikt Ci tego zdalnie nie oceni. Jak lubisz koniecznie od razu wymieniać niepotrzebnie części, które do tanich nie należą to zmieniaj.

Ja też już myślałem w ubiegłą zimę, że mam sprzęgło do wymiany bo lubiło się poślizgnąć na 5 i 6 biegu, ale od czasu do czasu. Już nastawiałem się powoli na niemały wydatek, ale nie miałem czasu się tym zajmować i trochę olewałem temat. Nastała wiosna i problem zniknął niepostrzeżenie, nie wiem gdzie tkwi problem i czy wystąpi on znów w zimę. Jeżeli wystąpi to wtedy będę myślał.

Podobnie radzę Tobie, jak sprzęgło się zacznie ślizgać i już nie przestaje, no to nie ma o czym dyskutować. Ja nie mówię, żeby auto zapuszczać w ruinę i dopiero naprawiać, ale jeżeli działa poprawnie, to znaczy, że jest sprawne, a jak jest sprawne to po co zmieniać?

Dnia 16.09.2020 o 18:18, tomasz1223312233 napisał:

Dodam że już przy gwałtownym dodaniu gazu obroty nie podwyzszaja się ,tylko równomiernie mniej więcej do prędkości , ale wydaje mi się coś słabszy ale może mi się tylko zdawać 

No to, że słabszy to akurat sprzęgło ma nic do tego. Raczej Ci się wydaje albo to niezależny problem.