Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

witam problem z instalacją elektryczną

Recommended Posts

Witam mam problem mianowicie co chwilę coś przerywa mi tak jakby dopływ prądu w samochodzie i na sekundę wyłącz mi się np radio, zatrzymują się na chwilkę wentylatory i po chwili wraca do normy mam podejrzenie że to panel sterowania klimatyzacji,

bo dzisiaj było np coś takiego:

normalnie czasem jadę samochodem wszystko działa ok nawiew jest np na 2 biegu lub 1 nie ma znaczenia wystarczy że włączę kierunkowskaz i właśnie przerywa dopływ prądu zaznaczam od razu że nie ma takiej sytuacji jak na filmiku, że

się zawiesza wentylator wszystko wraca do normy po ok 1 sek. i znowu za jakiś czas powtórka .

Akumulator nowy w pełni naładowany, klemy przeczyszczone, napięcie ok w normie nie wiem jak można jeszcze wykluczyć lub znaleźć przyczynę takiego zachowania.

zapomniałem o jednym w opcomie jest błąd: CAN-BUS - brak komunikacji z elektr. ukladem sterowania klimatyzacja

Z góry dzięki za pomoc

Edited by Mustang25i
6 godzin temu, Mustang25i napisał:

Witam mam problem mianowicie co chwilę coś przerywa mi tak jakby dopływ prądu w samochodzie i na sekundę wyłącz mi się np radio, zatrzymują się na chwilkę wentylatory i po chwili wraca do normy mam podejrzenie że to panel sterowania klimatyzacji,

bo dzisiaj było np coś takiego:

normalnie czasem jadę samochodem wszystko działa ok nawiew jest np na 2 biegu lub 1 nie ma znaczenia wystarczy że włączę kierunkowskaz i właśnie przerywa dopływ prądu zaznaczam od razu że nie ma takiej sytuacji jak na filmiku, że

się zawiesza wentylator wszystko wraca do normy po ok 1 sek. i znowu za jakiś czas powtórka .

Akumulator nowy w pełni naładowany, klemy przeczyszczone, napięcie ok w normie nie wiem jak można jeszcze wykluczyć lub znaleźć przyczynę takiego zachowania.

zapomniałem o jednym w opcomie jest błąd: CAN-BUS - brak komunikacji z elektr. ukladem sterowania klimatyzacja

Z góry dzięki za pomoc

Masz klimę manualna więc komunikacji z nia nie bedzie. 

Jak masz opcoma to sprawdź wartość napięcia w blokach pomiarowych modułów uec, cim i bcm w momencie gdy świruje.

A jakiegoś zabezpieczenia dodatkowego nie masz?

zabezpieczenia żadnego nie mam.

wcześniej nigdy tego błędu nie miałem więc dlatego o nim piszę.

Jeszcze jedna rzecz mnie zastanawia zmieniałem dzisiaj gniazdo przyczepy 13 pin i nie wiem dlaczego na mierniku nigdzie nie ma zasilania a jak podłącze przyczepkę to wszystko działa czy to tak ma wyglądać?