Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Opel Vectra C GTS 3.0 V6 Y30DT

Recommended Posts

Witam. Temat rzeka. Moja VC z dnia na dzień dostała na leb. Tryb awaryjny, brak mocy, kopci w ch.. Wcześniej miała zawiechy. Tzn wciskam gaz i odcina ją, trzymam lekko gaz i jedzie. Odwieszało się jak dawałem w piz... Mechanik mówił przepływka- wymieniona. Wszystkie czujniki + zawory- wymienione. Kolektory i egr poczyszczone, egr sprawny. Ostatnio wymieniałem filtry i przewody paliwowe plastik-odpowietrzenie dla cierpliwych, ale fajny i szybki sposób znalazłem po 2 akumulatorach. Przed 'awaria' moc miała ale kopcila na czarno jak stara. Zaślepiony egr, części z allegro pod Y30DT.  Stwierdziłem, ze tak bedzie lepiej, nie usuwajac w ECU.

Błędy :

P1235,

P0380.

Nie wymieniłem tylko zawór turbiny, g**no z 2 węzykami i cylindrem jedynie stary i posklejany w kij, przykrecany do kolektora. Egr na 2 wtyczki, po zaślepieniu fizycznym jeździł, mimo iz ponoć trzeba go wylaczyc go w ECU a tego nie zrobiłem. Zaslepiony egr i chłodnica spalin.

Staty na luzie, na automacie D nie ma szans bo ciągle ma 1000-1100 obrotów a po wciśnięciu hamulca ma normal 700-750.

DTC_CNT 1

LOAD_PCT 2%

ECT 87*

MAP 93 kPa

RMP 1010

FRP 30000-40000 kPa

IAT 56*

MAF 21.21 g\s

OBDSUP EOBD

Dodam, że mmechanik ch.. ktory wymieniał mi rurki przewodów paliwowych nie dokrecił ich i wywaliło z nich 20l ropy przez 2 dni. HELP

W skrócie. Jeździła ale waliła na czarno. Rozebralem, wypalilem kolektory i wyczysciłem EGR. Wymieniłem gruche od turbo bo byla dziurawa bo kumpel po blancie chciał rozbierać turbo mlotkiem( sama gruszke z czujnikiem jakims), ciegno turbiny przykrecone na wzór starego +- nie dam se ręki odciąć. Czujniki MAP SENSOR na kolektorze, przepływka, filtry, czujnik temp spalin, temp wody, czujnik na listwie CR, nowa przep, wymienione z auta które jezdzilo idealnie i miało 70k przebiegu. 2 dni kręcenia i opowiedzenia. Wkoncu odpalia. Tryb awaryjny. Stuka coś, puka i kopci i 1000 obrotów i nie ma mocy. Dzisiaj zauważyłem rope ktora leci z 2 wtryskow i rurki z otworem która zasila listwe wtryskowa DENSO Y30DT. Teraz kopci na siwo. Błędy takie jak opisalem, logi też. Jutro dokrece te wtryski i wymysle jakas uszczelkę pod ten przewód zasilający pompe CR, kiedys byla tam uszczelka podwójna laczona aluminiowa a teraz uszczelka z Lecha i kapie. Pomocy. Egr odslepic? Ma 2 wtyczki i może ECU bierze ja dalej pod uwagę. Dwa bledy P1235, coś z paliwem i coś właśnie z zaworem.

Nic wiecej nie bylo robione.

Do EGR jeszcze emulator zakupić po zaślepieniu

Spr świece żarowe czy jakaś nie padła

a P1235 to ten zawór na turbo do wymiany

Wycieki usunąć,listwę przewody uszczeleczki itp. za grosze kupisz używki

lub coś dobrać nowego a nie drutowanie z puszki po Lechu???