Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wzmacniacz do radia Vectra C GTS Lift

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów,

Oto mam pytanie może nawet banalne - chce do radia fabrycznego dołożyć jakiś wzmacniacz żeby mi ulepszył jakość odbieranych stacji radiowych.
Słucham radio "pogoda" na przykład i oni mają słabe nadajniki.

Co możecie doradzić w tym przypadku?

Ja tam nie wiem,ale chyba lepiej sprawdź fabryczną antenę, może da się coś poprawić...natomiast dodawanie drugiego wzmaka antenowego,tym bardziej w szereg to wg.mnie średni pomysł,bo może się okazać że, radio zacznie "odbierać" jakieś zakłócenia czy coś.

3 minutes ago, vikis said:

Ja tam nie wiem,ale chyba lepiej sprawdź fabryczną antenę, może da się coś poprawić...natomiast dodawanie drugiego wzmaka antenowego,tym bardziej w szereg to wg.mnie średni pomysł,bo może się okazać że, radio zacznie "odbierać" jakieś zakłócenia czy coś.

no właśnie dlatego pytam - nie wiem co można pokombinować - wiem i przeczuwam że generalnie wzmacniacz fabryczny pewnie jest za słaby. Mam radio fabryczne CD30 MP3. Ktoś coś? :)

Kolego @Grin78 a luknij w temat

Może gdzieś masz przerwę w połączeniu anteny do radia?

Ja mam w przedlifcie zwykłe CDR2005, antena wstawiona przez poprzedniego właściciela, jakiś krótki amelyniowy bacik i działa. A tam gdzie nie działa, to i inne radio przenośnie nie działają albo ledwo, bo sprawdzałem.

@Cretux Dzięki wielkie - wydaje mi się że to nie problem mojego radia - bo działa dobrze ale niektóre stacje odbiera słabiej i stąd moje pytanie - jak ulepszyć wzmocnić odbiór?
Sceptyczny jestem co do stosowania standardowych wzmacniaczy antenowych - na Allegro ich jest dużo ale nie jestem pewien że to może pomóc.

Może zastosuj dłuższy bat antenowy i sprawdź. Chyba, że mieszkasz w jakimś kiepskim zasięgu.

• 2 weeks later...

Orientuje się ktoś w sprawie separatora w Vectra C, czy radio fabryczne zasila jakiś wzmacniacz w stopce anteny, ponieważ obecnie po założeniu radia innego iż fabryczne, jakość sygnału stacji radiowych jest straszna. Wzmacniacz czy separator? Chodzi o VC z 2003 rok, przedllifta.

Edited by rafreality
On 9/1/2020 at 7:45 PM, Cretux said:

Może zastosuj dłuższy bat antenowy i sprawdź. Chyba, że mieszkasz w jakimś kiepskim zasięgu.

tu znalazłem coś takiego (antena ze wzmacniaczem):
https://allegro.pl/oferta/antena-17cm-wzmacniacz-opel-vectra-c-zafira-40592-8988265060

Czy coś takiego by poprawiło jakość sygnału?

16 minutes ago, Cretux said:

Tym czym jeździsz, Vectra C :P

tak myślałem ale wolałem się upewnić :)

no piszą że pasuje - trzeba pewnie sprawdzić - odkręcając antenę

tu jeszcze takie coś jest:
https://allegro.pl/oferta/samochodowa-antena-aktywna-opel-combo-vectra-c-7059105966

problem jest taki że radio "pogoda" mi źle odbiera ogólnie - i chciałbym poprawić jakość odbioru 😕

3 hours ago, rafreality said:

A może wystarczy separator lub wzmacniacz antenowy i to wystarczy?

pewnie na Allegro można po prostu kupić wzmacniacz i to tyle - ich sprzedawcę można zapytać technicznie.
Myślę że nie będzie problemu - u mnie odbiera dobrze ogólnie ale radio "Pogoda" w niektórych miejscach gdzie inne stacje dają radę - źle
więc myślę że może taki wzmacniacz by polepszył odbiór - ew. dłuższa antena razem z wzmacniaczem