Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Kody błędów i wartości ciśnienia ładowania

Recommended Posts

Koledzy potrzebuję wsparcia.

Po długim czasie bez problemów mojej VC totalnie dzisiaj odbiło. Turbina raz się załącza, raz nie, sypie błędami. Podpiąłem OP-COM i wywaliło całą listę. To co najbardziej mnie niepokoi to potężna różnica w żądanym ciśnieniu ładowania i rzeczywistym ciśnieniu ładowania. Błędy takie jakby CIM się kończył. Zapełnienie DPF 25%, wypala się regularnie co 800-900km. 

hfbvlt4tn0kd_t.jpg

3j0x31ts4yco_t.jpg

mt38yr5arpzo_t.jpg

yn4atu7t4rn3_t.jpg

yy59b60oyto0_t.jpg

W blokach diagnostycznych jest taka linijka : Moment obrotowy silnika. Wartość jaką pokazuje OP-COM : -41 :D

Traktuję to jako błąd, ale tak się teraz jeździ....

Ktoś coś?

Mamy kogoś godnego polecenia z Wrocławia/Świdnicy do wywaleni EGR i DPF?

Edited by Pyrkonte

Jesli to pomoże,to oczywiście mogę wrzucić w inny sposób,ale po kliknięciu otwierają się duże fotki :)

Edited by Pyrkonte
  • 1 month later...

Jeżeli to jeszcze aktualne... To zaczął bym od zaworka n75 czyli sterowanie podciśnieniem geometrią turbo. Prosta sprawa jest z wymianą bo dostępny jest z przodu od góry. A co do wartości momentu... Na postoju są tylko głupoty. Podczas jazdy powinien pokazywać coś bardziej sensownego :)

Pewnie,ze aktualne :)

N75 mam.wsadzony z grupy VW,nowy oryginal. To co zaobserwowalem, to przy duzej wilgoci i niskiej temp. znika blad z deski i auto odzyskuje moc. Ostatnio wywalilo tez 2 razy blad czujnika polozenia przepustnicy. Moze przepustnica sie skonczyla?

Rozszczelnilem tez delikatnie uklad wydechowy przed DPF i turbo przestalo sie rozlaczac. Moze to przypadek..