Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak połączenia radia z szyną CanBus

Recommended Posts

Witam wszystkich forumowiczów. Tak jak w temacie gdy wchodzę w informacje o radiu (mam radio 2-din) to wyskakują różne parametry typu ilość ramu , itp ale najbardziej zaciekawił mnie jeden napis: CanBus: Brak Połączenia z CanBus

Wie ktoś może jak podłączyć tego całego CanBusa do tego radia? Czy ma on jakiś szczególny związek z działaniem radia i monitorka nad radiem?

1 godzinę temu, JaQbiaczeq napisał:

Witam wszystkich forumowiczów. Tak jak w temacie gdy wchodzę w informacje o radiu (mam radio 2-din) to wyskakują różne parametry typu ilość ramu , itp ale najbardziej zaciekawił mnie jeden napis: CanBus: Brak Połączenia z CanBus

Wie ktoś może jak podłączyć tego całego CanBusa do tego radia? Czy ma on jakiś szczególny związek z działaniem radia i monitorka nad radiem?

Cześć.

Kolego,czy wiesz w ogóle co to jest szyna CanBus,bo odnoszę wrażenie,że nie wiesz o czym piszesz.

3 godziny temu, darioG73 napisał:

Cześć.

Kolego,czy wiesz w ogóle co to jest szyna CanBus,bo odnoszę wrażenie,że nie wiesz o czym piszesz.

Jakiś komputer co steruje silnikiem i jego podzespołami czy coś takiego , nie zbyt wiem czemu na op-comie widnieje taki błąd że nie ma łączności radia z szyna can-bus

6 minut temu, JaQbiaczeq napisał:

Jakiś komputer co steruje silnikiem i jego podzespołami czy coś takiego , nie zbyt wiem czemu na op-comie widnieje taki błąd że nie ma łączności radia z szyna can-bus

Podłącz Tech2 lub MDI jeśli masz dojście do takiego sprzętu,bo z tym opkiem to różnie bywa.

2 minuty temu, darioG73 napisał:

Podłącz Tech2 lub MDI jeśli masz dojście do takiego sprzętu,bo z tym opkiem to różnie bywa.

Jutro wyśle zdjęcie co pisze w informacjach o radiu (mam radio 2 din)

10 minut temu, JaQbiaczeq napisał:

Jakiś komputer co steruje silnikiem i jego podzespołami czy coś takiego

Tak z grubsza, to system połączenia między modułami w aucie niezależny od sterownika silnika.

A może zacznijmy od początku. Jakie auto, jakie radio, co robiłeś etc Będzie łatwiej

Ok samochód to opel Vectra c 2.2 benzyna  z gazem radio to 2 din takie z wyświetlaczem , chciałem odblokować komputer pokładowy ale nie mam car passu więc zrezygnowałem ale przed tym podłączeniem op comu szperałem w radiu szukałem informacji o nim ile ma ramu ile pamięci i natknąłem się na informacje że brak połączenia z CanBus , jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy przez CanBusa nie działają mi przyciski na kierownicy do przełączania np muzyki w radiu , i nie mogę sterować kolorowym małym wyświetlaczem nad radiem więc sobie pomyślałem że to może faktycznie jest wina tego CanBusa

1 minutę temu, JaQbiaczeq napisał:

Ok samochód to opel Vectra c 2.2 benzyna  z gazem radio to 2 din takie z wyświetlaczem , chciałem odblokować komputer pokładowy ale nie mam car passu więc zrezygnowałem ale przed tym podłączeniem op comu szperałem w radiu szukałem informacji o nim ile ma ramu ile pamięci i natknąłem się na informacje że brak połączenia z CanBus , jeszcze chciałbym się dowiedzieć czy przez CanBusa nie działają mi przyciski na kierownicy do przełączania np muzyki w radiu , i nie mogę sterować kolorowym małym wyświetlaczem nad radiem więc sobie pomyślałem że to może faktycznie jest wina tego CanBusa

Dobrze rozumiem, radio niefabryczne?

Przed chwilą, JaQbiaczeq napisał:

Tak radio raczej ktoś sobie zamontował , ale górny wyświetlacz jest raczej oryginalny

No i tu jest problem z brakiem połączenia z CanBus.Dlatego ni działają przyciski na kierownicy .

2 minuty temu, darioG73 napisał:

No i tu jest problem z brakiem połączenia z CanBus.Dlatego ni działają przyciski na kierownicy .

A da się to jakoś naprawić przy tym radiu ? bo oryginalnego przy kupnie auta nie dostałem. A i znalazłem jeszcze taki czarny kabelek z czarną wpinką

Edited by JaQbiaczeq
Zapomniałem dopisać
4 minuty temu, JaQbiaczeq napisał:

A da się to jakoś naprawić przy tym radiu? A i znalazłem jeszcze taki czarny kabelek z czarną wpinką

Z tym radiem to raczej nie możliwe.Fabryczne radio jest zintegrowane z wyświetlaczem i nie tylko.Powrót do radia fabrycznego pozwoli uruchomić zakładkę BC i masz sterowanie z kiery.

6 minut temu, darioG73 napisał:

Powrót do radia fabrycznego pozwoli uruchomić zakładkę BC i masz sterowanie z kiery.

Dokładnie

Kolego @JaQbiaczeq wróć do do ori radia

7 minut temu, darioG73 napisał:

Z tym radiem to raczej nie możliwe.Fabryczne radio jest zintegrowane z wyświetlaczem i nie tylko.Powrót do radia fabrycznego pozwoli uruchomić zakładkę BC i masz sterowanie z kiery.

Ok czyli rozumiem że to nie realne żeby to radio współgrało z bc?

Ok czyli rozumiem że to nie realne żeby to radio współgrało z bc?

Tylko ori.

Przed chwilą, Cretux napisał:

Każde nieoryginalne radio w VC nie będzie w pełni współpracować

Właśnie teraz się już dowiedziałem , ale na pewno nie da się jakoś tego zaaktywowac poprzez tego Op-Coma?

Właśnie teraz się już dowiedziałem , ale na pewno nie da się jakoś tego zaaktywowac poprzez tego Op-Coma?

Kolego,nie da się.

Nie da się. Jeśli chcesz mieć full aktywne sterowanie, to ori. Jeśli 2 din radio to z czegoś musisz zrezygnować