Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

DPF czyszczeie metodą hydrodynamiczna

Recommended Posts

Witam pacjent 1.9 cdti 150km 2006 przebieg 270 tys, zadnych kontrolek jednak pomysl na poddanie czyszczeniu dpf czy warto? Jakie sa wasze opinie. Koszt 500zl + rzekomo gwarancja 1 rok. Co sądzicie, ktoś czyścil u siebie? Jakie są wasze opinie?

Jak filtr dziala wypala sie prawidlowo to po co go czyscic? Jak przestanie sie wypalac i sie przypcha to mozna sie martwic.

7 godzin temu, daca94 napisał:

Witam pacjent 1.9 cdti 150km 2006 przebieg 270 tys, zadnych kontrolek jednak pomysl na poddanie czyszczeniu dpf czy warto? Jakie sa wasze opinie. Koszt 500zl + rzekomo gwarancja 1 rok. Co sądzicie, ktoś czyścil u siebie? Jakie są wasze opinie?

Dawno, dawno temu, zanim pojawiły się super maszyny do czyszczenia zatkanych filtrów  zrobiłem to sam - 4 butelki granulków kreta, kilka wiader wody i palnik gazowy 🙂

• 5 weeks later...
Dnia 17.08.2020 o 21:38, kemoth napisał:

Dawno, dawno temu, zanim pojawiły się super maszyny do czyszczenia zatkanych filtrów  zrobiłem to sam - 4 butelki granulków kreta, kilka wiader wody i palnik gazowy 🙂

Takie czyszczenie tylko niszczy filtr cząstek stałych. Absolutnie nie zalecam takich metod.

Żadnych kretów, dimerów, płynów do czyszczenia silników, płynów do sadzy z kominka. Po użyciu takich metod gwarantuje uszkodzenie powłoki katalitycznej filtra. 

Brak powłoki lub uszkodzenie jej - problemy w regeneracją / wypalaniem się w samochodzie. Reszta problemów znana...

Peugeot posiada filtr typu FAP.

Zupełnie inna zasada działania. Tam nie ma powłoki katalitycznej jak w suchych filtrach cząstek stałych. Dostajemy za to dodatek w postaci specjalnego płynu który pomaga pozbyć się zaniczyszczeń.

8 godzin temu, Puchatek napisał:

Takie czyszczenie tylko niszczy filtr cząstek stałych. Absolutnie nie zalecam takich metod.

Żadnych kretów, dimerów, płynów do czyszczenia silników, płynów do sadzy z kominka. Po użyciu takich metod gwarantuje uszkodzenie powłoki katalitycznej filtra. 

Brak powłoki lub uszkodzenie jej - problemy w regeneracją / wypalaniem się w samochodzie. Reszta problemów znana...

Mój zniszczony filtr cząstek stałych wypala się regularnie już przez dziesiątki tysięcy kilometrów od czasu gdy go zniszczyłem.

6 godzin temu, Puchatek napisał:

Peugeot posiada filtr typu FAP.

Zupełnie inna zasada działania. Tam nie ma powłoki katalitycznej jak w suchych filtrach cząstek stałych. Dostajemy za to dodatek w postaci specjalnego płynu który pomaga pozbyć się zaniczyszczeń.

5 godzin temu, michalm83 napisał:

Zakład specjalistyczny to i płyny i muszą być specjalne emoji6.png.

Mówię o dodatku w postaci specjalnego płynu stosowanego przez koncern PSA , zazwyczaj nazywanego Eolys

Nie mówię, o płynie do czyszczenia filtrów...

O filtrach moglibyśmy rozmawiać godzinami, ale to nie miejsce, żeby się wymądrzać.

Tym bardziej, jako "świeżak" na forum nie mam zamiaru budować swojego profilu na mądrali.

Bez  jakiegokolwiek napinania się, ale o filtrach cząstek stałych wiem duuuuużo, żeby nie napisać niemal wszystko.

5 godzin temu, kemoth napisał:

Mój zniszczony filtr cząstek stałych wypala się regularnie już przez dziesiątki tysięcy kilometrów od czasu gdy go zniszczyłem.

Wypala się poprzez procedurę regeneracji inicjowaną przez komputer i dotrysk paliwa etc...

A co z regeneracją pasywną na krótkich dystansach kiedy silnik nie jest dogrzany ?

Skoro masz wiedzę to możesz ta widzę przekazywać . Bez reklamy bo na to są inne miejsca.

Tylko wiesz że ciężko kogoś przekonać że robi źle skoro coś zrobił i działa.

A jeśli używając chemii z marketu coś bym uszkodził w DPF to zapewne zaraz by się zapchal lub przestał wypalać .

A jeśli po myciu garażowym filtr działa nie powodując błędu silnika itd ale nie działa w sensie oczyszczania spalin to mnie to lotto.

DPF i FAP to te same filtry różnią się tylko metodą rozpoczęcia procesu wypalania.

10 minut temu, michalm83 napisał:

Skoro masz wiedzę to możesz ta widzę przekazywać . Bez reklamy bo na to są inne miejsca.

Chętnie.

Wczorajszy post nie był miał celu reklamowego, nie chciałem w żadnym stopniu reklamować czegoś, Wyszło głupio, ale wiem ocb i nie będzie takich postów z mojej strony.

15 minut temu, michalm83 napisał:

Tylko wiesz że ciężko kogoś przekonać że robi źle skoro coś zrobił i działa.

Jednemu się uda, 100 innych będzie płakać po takiej metodzie.

17 minut temu, michalm83 napisał:

A jeśli używając chemii z marketu coś bym uszkodził w DPF to zapewne zaraz by się zapchal lub przestał wypalać .

Naprawdę nie chce sobie przypinać "łatki" mądrali, ale takimi preparatami lepiej czyścić kanalizację a nie filtry...

18 minut temu, michalm83 napisał:

DPF i FAP to te same filtry różnią się tylko metodą rozpoczęcia procesu wypalania

Różnic jest zdecydowanie więcej , ale znów wyjdzie, że się wymądrzam...

Tak czy inaczej metoda hydrodynamiczna jest o tyle dobra, że jeśli ktoś wie jak dobrze wyczyścić taką metodą filtr to jesteśmy w stanie usunąć sadzę, popioły, olej, itp, i przywrócić mu niemal fabryczną czystość i przepływ na poziomie fabrycznie nowego filtra.

Konieczne jest oprócz wyczyszczenia, porządne wysuszenie takiego filtra i stosowanie chemii która nie pozwoli na uszkodzenie go.