Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Trochę szukałem, ale nie znalazłem. Mianowicie gotuje mi się płyn. Wczoraj przejechałem 4 kilometry i nagle czerwona kontrolka po oczach i wskazówka temperatury za czerwonym polem. Uwaga wentylator chodzi, obieg też jest. Woda w zbiorniku jest ciemno brązowa. Co to może być.

20 minut temu, Operator8954 napisał:

Nie, nie jest tłusta.

Wszystko wskazuje na uszczelkę,ale aby się upewnić zrób test na CO2.

Szykuj kasę, Na naprawę, bo wygląda jak uszczelka pod głowicą. Daj znać czy nasze przypuszczenia się zgadzają po wizycie u mechaniora. Przerabiałem podobne objawy w poprzednim aucie. 

• 4 months later...

Mam podobny problem. Auto było u mechanika. Test OK. (Nie znam się ale mówili że jakby się zabarwiło na seledynowo to źle a było coś blisko koloru niebieskiego)

Wygląda u mnie to tak że zagotował mi się raz i na lawecie zawiozłem do mechanika. Tam Niby coś zrobili ale nie widzę żadnych efektów. Zapłaciłem 350zl za wymianę wężyka, korka i "naprawę wentylatora" cokolwiek to znaczy. Trochę czuje się oszukany bo pieniądze znikły a samochód niesprawny.

Aktualnie mam dziwne zabarwienie w zbiorniku i dużo znika mi płynu (po przejechaniu 100km dolalem około 1.5l -kilka małych tras i po każdej dolewka a na zdjęciu stan po przejechaniu 30km)

Na postoju samochód lekko dymi. Przy niskich obrotach (do2.5-3tys) brak ogrzewania i chłodzenia silnika.

Dodatkowo jak otwieram zbiornik to wraca do niego płyn pod sporym ciśnieniem i dodatkowo z zbiorniczka lekko się dymi.

Co to może być? Termostat? Pompa wody? Uszczelka pod głowicą?

IMG_20201217_142749.jpg

Edited by MrDrops
Dokładam filmik

Jak przy niskich obrotach ginie Ci ogrzewanie to może wskazywać na padniętą pompę... Przy zaciętym termostacie, ogrzewanie powinno działać, bo jest na małym obiegu...I jeszcze zobacz czy na rozgrzanym węże są twarde, czy miękkie?

Edited by oriencik

Teraz to nawet przy wyższych obrotach brak ogrzewania. temperatura podskoczyła mi do 110 stopni ( na elektronicznym bo na wskaźniku ledwo 100 przekroczone). Dobrze że temperatury ujemne :)

na serwisie test zrobili i nie wyszło ze uszczelka walnięta. myślę że to może być pompa wody albo termostat.

Jeśli chodzi o wężyki ro na rozgrzanym są miękkie. a jaka to różnica?

Płyn mi ucieka ale mokro jest pod zbiorniczkiem - co to moze być? rozszczelniony zbiornik? czy może ucieka odpowietrznikiem ?

Jak gotuje to płyn przelewem w zbiorniczku wyrzuca. Przy walniętym termostacie (zaciętym w pozycji zamknięty) ogrzewanie powinno być, bo chodzi na małym obiegu. Dziwię się że mechanik nie postawił na pompę wody bo czytając Twój opis ja bym na to postawił. Jeśli węże miękkie to spaliny nie podnoszą ciśnienia w układzie (szansa, że uszczelka głowicy OK.) ale jak go tak pogotujesz jeszcze trochę to silnik szlag jasny trafi.