Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Teroktanie z28net

Recommended Posts

Sprawa niestety nieprzyjemna, ale wolę się upewnić. Wyjechałem na trasę, autostrada 50 km, przycisnąłem lekko auto, parę razy ale z reguły trzymałem około 2,5 tysiąca obrotów. Po dojechaniu na miejsce chciałem dać autu trochę odpocząć, wychodzę, a tam stuki, takie dość szybkie terkotanie z okolic zbiorniczka wspomagania. Dałem mu odpocząć przez noc, ale niestety następnego dnia musiałem wrócić do domu, spokojnie dojechałem do domu, stuki ustały. Moje pytanie, co to może być? Dekiel zdjędy i z rozrządem wszystko w porządku, sprawdzone dla pewności. Checka również nie było. Więc moje podejrzenie padło na hydropoychacze, pompa oleju nie dała rady i zaczęły hałasować. Może tak być?

To był metaliczny dzwiek, idacy w stronę silnika, po prawej od zbiorniczka. Zawor z tego co wiem jest na lewo, nie?

Mój zawór właśnie tak cyka metaliczne, że mógłbym powiedzieć, że to popychacz. 

Moja rada, nie przejmuj się, jak zacznie cykać na postoju, to będziesz wiedział, że to było to. 

Hmm, łatwo powiedzieć jak w myslach juz mam zatarty silnik :D Martwi mnie jedynie to, ze po zgaszeniu i odpaleniu bylo to samo, a dzwiek na pierwszy "rzut oka" przypominał luzny łańcuch i wydobywał się właśnie z jego okolic.

Edited by Moka
Dnia 17.08.2020 o 21:06, Moka napisał:

Hmm, łatwo powiedzieć jak w myslach juz mam zatarty silnik :D Martwi mnie jedynie to, ze po zgaszeniu i odpaleniu bylo to samo, a dzwiek na pierwszy "rzut oka" przypominał luzny łańcuch i wydobywał się właśnie z jego okolic.

No musisz na zimnym silniku sprawdzić jak go odpalisz to chodzi pompa powietrzna i jak się będzie wyłączać to wtedy nasłuchuj czy łańcuchy 😉

Edited by db8600

Okej, mały update. Po przejechaniu trochę kilometrów, już raczej spokojnie terkotanie zaczęło być słyszalne cały czas. Raz głośniej raz ciszej, nawet na luzie. Znów te same okolice. Na zimnym nie ma tego objawu, dopiero nasila się wraz z nagrzewaniem silnika, który przy każdym odpaleniu przez chwilę rzegoczę z tamtych okolic. Patrząc na schematy wydaje mi się, że jest to ostatni cylinder który dostaje olej. Sprawdzę ciśnienia, ale strzelam iż to niestety pompa oleju 😕

Dnia 26.08.2020 o 20:52, Moka napisał:

Okej, mały update. Po przejechaniu trochę kilometrów, już raczej spokojnie terkotanie zaczęło być słyszalne cały czas. Raz głośniej raz ciszej, nawet na luzie. Znów te same okolice. Na zimnym nie ma tego objawu, dopiero nasila się wraz z nagrzewaniem silnika, który przy każdym odpaleniu przez chwilę rzegoczę z tamtych okolic. Patrząc na schematy wydaje mi się, że jest to ostatni cylinder który dostaje olej. Sprawdzę ciśnienia, ale strzelam iż to niestety pompa oleju 😕

Raczej coś moim zdaniem "namieszane" przy wymianie rozrządu🤔. No a jak pompa to zaś trzeba pokrywę od rozrządu ściągać.

• 2 months later...

Temat zakończony. Po rozebraniu wszystkiego jeszcze raz, okazało się, że jeden napinacz się zatarł. Kanał olejowy w porządku, ciśnienie oleju sprawdzone. Wada fabryczna widać. Od tamtej pory parę tysięcy zrobione i zero problemu.