Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

NCDR1500 kilka pytań...

Recommended Posts

Cześć,

Jak w temacie,mam kilka pytań...

Radio wraz z CID,zmieniarką oraz modułem tel.kupione trochę przypadkowo i okazyjnie...

Ogólnie z inst prawie sobie poradziłem ale w module tel.zostały mi trzy kable i nie wiem gdzie je podłączyć.

Pin 25-air bag gdzie go wpiąć pod jaki pin?

Pozostałe dwa piny sprawdzę jutro bo nie chcę wprowadzić w błąd...

Błędy w module tel. to B2469-6 głośnik układu bezpieczeństwa/temperatura modułu telematik zbyt wysoka

Mam jeszcze problem bo nie wiem jak i gdzie ustawić głośność dzwonka oraz rozmowy.Druga osoba słyszy poprawnie tylko że w aucie ledwo co słychać dzwonek oraz rozmowę.

Bo bym zapomniał,jakie mają być parametry głośnika do tel.bo u mnie nie ma nic napisane,nie wiem ile ohm ma być a nie chcę spalić końcówki mocy czy co tam jest....

Co to jest "wtórnik"?widzę że ma być do tego czegoś podłączony przewód zielony i niebieski +ekran wiec to chyba ma czemuś służyć?

Edit sprawdziłem resztę błędów

B2455 sygnał mikrofonu wadliwe działanie -co dziwne jak mówię do druga osoba słyszy więc nie wiem czy mikrofon ma być logowany czy co?

B2469-6 wyjście audio/głośnik bezpieczeństwa/zbyt wysoka temperatura modułu telematik

191 maksymalna wartość can-bus -konfiguracja-wykaz nie kompletny

Pomoże ktoś?

Edited by vikis
uzupełnienie informacji

Już trochę zajarzyłem brakuje mi przekaźnika tel. gm 9114583 i w nogach pasażera jest jakaś niepodpięta wtyczka -widzę że dwa piny mają połączenie z w/w przekaźnikiem czyli do kompletu brakuje mi jakiegoś modułu?

Ten przekaźnik musi być o konkretnym nr.czy można go zastąpić innym przekaźnikiem?

Help ?

To nie jest przekaźnik a mały transformator. Wg. mnie nie potrzebujesz go bo widzę w schematach że jest on używany tylko gdy masz zainstalowany zestaw telefoniczny zewnętrznego producenta (np. coś takiego jak Parrot), do tego masz też tą kostkę w nogach pasażera (18-pinowa zapewne) . Przy telematiku jest bezpośrednie połączenie radia do modułu tez transformatora wg. opisu poniżej:

R 34 - TM 23

R 36 - TM 5

R 35 - TM 4

Mikrofon na pewno nie jest logowany, podłączenie wg. opisu poniżej:

M 1 - TM 17

M 2 - TM 1

Z tą temperaturą nie pomogę, nie wiem co to może być. Co do konfiguracji Can-Bus pewnie trzeba by podłączyć opcoma lub lepiej techa2 i zobaczyć co tam jest w konfiguracji wpisane. Możliwe że poprawne uzupełnienie parametrów wyeliminuje ten dziwny błąd temperatury? Ewentualnie jest coś elektronicznie uszkodzone.

Pin 25 z modułu podłączasz do pinu 40 kostki K31 modułu sterującego airbag (w tunelu środkowym).

Piny

R 35 - TM 4

R 36 -TM 5

Mam podłączone dobrze,natomiast pin 34 kostki radia był czarny kabelek,natomiast pin 23 TM był u mnie wolny wiec dodałem pin a to był błąd bo jak podłączę ten pin to jest wyciszenie a po odłączeniu poprawnie słychać.

Mikrofon źle się popatrzałem na piny i zamiast pin 1 oraz 2 to podłączyłem 3 i 4.zaraz idę to poprawić.

Pin 25 TM mam podłączony do kostki k31 pin 40.Wiem że ten przewód ma być też spięty z radiem pin 18,czyli dołożyć pin 18 kostki C3?u mnie ten pin jest wolny...

No i z modułu TM mam jeszcze dwa przewody tj. pin 20 czerwono czarny oraz 21 brązowo niebieski gdzie je wpiąć?

Walki z kablami ciąg dalszy... .

Spięcie pinów R34 z 23 TM włącza mi Tel.mute więc zostawiam rozłączone kable... .

B2469-6 wyjście audio/głośnik bezpieczeństwa/zbyt wysoka temperatura modułu telematik

Ten błąd zniknął jak spiąłem radio TM oraz moduł airbag.

B2455 sygnał mikrofonu wadliwe działanie błąd jest pomimo że poprawnie połączyłem czyli piny R 35 - TM 4 R 36 -TM 5 .Mikrofon ogólnie działa tylko że druga osoba baaardzo cicho słychać rozmówce w aucie.Nie wiem czy to jakaś usterka mikrofonu czy co.

Kolego stifler przypadkiem znalazłem u siebie fragment wiązki z mikrofonu i kuku .Piny sygnałowe w mikrofonie to 1 oraz 3,natomiast pin 2 to ekran.Znalazłem jeszcze wtyczkę do lampki i kolejna niespodzianka-u u mnie jest taśma i są wykorzystane tylko cztery piny,natomiast wtyczka z VB dawcy miała zwykłe przewody i chyba wszystkie piny wykorzystane.Spostrzegłem też,że wolne przewody odpowiadają kolorą wtyczki dawcy to dla testu dolutowałem się w piny w lampce(przewód niebiesko czerwony oraz zielonobrązowy) i o dziwo żadnych błędów wszystko działa poprawnie.Nie wiem po co ta komunikacja TM z lampką ale widocznie tak ma być.