Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z19DT 120KM długo kreci i po zgaszeniu silnik chodzi

Recommended Posts

Witam wszystkich.

Tak wiem że tematów było i jest sporo takich, choć by tu: https://forum.vectraklub.pl/topic/144130-problem-z-zap%C5%82onem-vectra-c-120km-w-upalne-dni, Czy tu: https://forum.vectraklub.pl/topic/187112-vectra-c-2007-19cdti-150km-d%C5%82ugo-kr%C4%99ci-film

Mój problem ma niewiele wspólnego, mianowicie...

Czy silnik zimny czy ciepły, czy na zew. zimno (0st lub< ) czy upalnie - kręci tak samo.

Wymieniłem Aku 7letni Bosch żelowy na fiamm 2 miesiące temu i ten sam efekt, z tym że Bosch po kilku kreceniach nie zwalniał tylko od razu odcinał sie. - ewidentny czas na zmianę. Auto mam od marca 2020 (signum - pierwszy Opel w domu).

W zeszłym roku wymienione dwumasa, EGR, czyszczony dpf - co tam jeszcze.... Aha nie wiem czemu ale lany był Castrol 10W40, jestem po wymianie, czujnika położenia wału, wszystkich filtrów, oleju (dalej 10/40) i bez różnicy dalej kręci tak samo. Aha nie wiem czy to istotne ale strzeliło mi 300'000km w tym tygodniu (robię średnio 1'500km /mc)

A druga sprawa. Po zgaszeniu silnika jeszcze 1-2 sekund silnik chodzi. Zdarza się (za)często, że energicznie po wyłączeniu zapłonu zdejmę nogę że sprzęgła i jeszcze szarpnięcie, to samo kluczyk - wyjmę szybko, noga ze sprzęgła i szarpnięcie.

Nie wiem czy to normalne dla opla, ale w żadnym innym aucie tego nie miałem.

O co może chodzić?

Taped by mi9t.pro

Edited by euphonic
17 godzin temu, euphonic napisał:

Wymieniłem Aku 7letni Bosch żelowy na fiamm 2 miesiące temu i ten sam efekt

Żelowy aku do samochodu i jeszcze do diesla. Takim to można napędzać skuterki i quady komunijne ;)

1. Sprawdź świece żarowe - biały dym (świeca jest niesprawna również jeżeli grzeje ŚRODKIEM)
2. Regeneracja tulejek rozrusznika - kręcenie
3. Sprawdzenie przepustnicy / klapy gaszącej - szarpanie po zgaszeniu
4. Samochód staraj się odpalać po "zgaśnięciu" kontrolek, bo jak od razu zapalasz to wtedy Z19DT wariuje i puszcza biały dym, przynajmniej u mnie a zrobiłem VC z tym silnikiem 200kkm.

5. Warto zajrzeć to pompki paliwa i sprawdzić "sitko" / wymiana filtra paliwa też wskazana
6. Boost sensor czyściłeś?