Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z18XE czasem gaśnie, więcej pali, mniej mocy

Recommended Posts

Witam, pacjent VC 1.8 Z18XE + LPG

Zauwazylem  ostatnio dość spory problem.

Zaczne od początku. Czasem przy odpaleniu jak silnik zimny potrafi zgasnąć na wolnych obrotach, tak sam z siebie. Ale wystarczy ze przejadę 10m i już jest okej. (na benzynie) 

pozniej już podczas jazdy jest trochę zamulony. 

na koniec zauwazylem ze auto pali więcej gazu. Tzn zawsze na całym zbiorniku potrafiłem zrobić nawet do 450km a teraz niecałe 400.

Zanim pojadę na komputer i zostawię auto u mechanika jest w stanie ktoś mi powiedzieć co to może być? Może miał ktoś kiedyś podobna sytuacje. Proszę o pomoc i z góry dziekuje za zainteresowanie.

Pozdrawiam :)

Która sonda? Oryginalna czy tani zamiennik? Najlepiej sprawdzić czy są błędy i zrobić pomiary. Korekty, praca sond, przepustnicy. Jeździłeś ze 100 km na samej benzynie? A w ogóle Kolego czytałeś tematy na forum? Zamiast zrobić podstawowe rzeczy, to po raz kolejny trzeba komuś tłumaczyć co należy zrobić. O Z18XE+LPG jest sporo.

Oczywiście czytałem, ale ilu ludzi - tyle porad. Dlatego napisałem tutaj, może ktoś miał dokładnie to samo i mi pomoże. 

Sonde wymieniłem ta koło kata, oryginał. 

Na samej benzynie nie jezdzilem, bo nie widzę sensu co może mi to dać. 

No nic, w takim razie będę musiał podjechać na komputer i sprawdzić. Dzięki :)

1 minutę temu, wojtekknoski napisał:

Na samej benzynie nie jezdzilem, bo nie widzę sensu co może mi to dać.

Nie wiesz co może dać, a piszesz, że nie widzisz sensu. A np taki sens, że LPG rozjeżdża mapy benzynowe. Ale skoro czytałeś tematy, to powinieneś o tym na pewno przeczytać wielokrotnie.

20 minut temu, Cretux napisał:

Nie wiesz co może dać, a piszesz, że nie widzisz sensu. A np taki sens, że LPG rozjeżdża mapy benzynowe. Ale skoro czytałeś tematy, to powinieneś o tym na pewno przeczytać wielokrotnie.

Gdybym miał się sugerować wszystkim co przeczytałem na tym forum, to już wymieniłbym pół silnika.

Ale okej, cenna rada, sprobuje. Dzięki :)

5 minut temu, wojtekknoski napisał:

Ale okej, cenna rada, sprobuje. Dzięki :)

Przy LPG i nierównej pracy silnika, to pierwsze co najczęściej się robi. Jazda na samej benzynie i pomiary zrobić. Kup sobie Kolego ELM327 za parę złociszy, aplikacji na fon jest sporo. Wrzucisz na forum, to Koledzy podpowiedzą gdzie szukać problemu. Pojedziesz do mechanika, to może właśnie się okazać, że będzie chciał Ci pół silnika wymienić, a może być, że LPG do regulacji.

Edited by Cretux

Sęk w tym że silnik na LPG pracuje równo. Zauważyłem tylko większe spalanie. Myślałem, że to wina gazu wiec zatankowałem na innej stacji ale to samo.

Mam ten ELM327, wiec dziś sprobuje.

Czytałem też sporo o tych aplikacjach, usłyszałem, że najlepsza to PISTON, a u mnie ona znów coś nie działa. Używam Car Scanner. Sprobuje odczytać dane i dam znać co wyszło

Sęk w tym że silnik na LPG pracuje równo.

Dlatego pojeździj na PB

Czytałem też sporo o tych aplikacjach, usłyszałem, że najlepsza to PISTON, a u mnie ona znów coś nie działa. Używam Car Scanner. Sprobuje odczytać dane i dam znać co wyszło

Czasami zależy od telefonu. U mnie na jednym nie chciał się łączyć. Używam Pistona, bo dość przejrzysty. Możesz spróbować Torque

Możesz robić i tak i tak. Tabeli jako takiej chyba nie ma. Na pw podeślę Ci moje pomiary dla porównania.

1 minutę temu, cichy117 napisał:

Wrzuć tutaj to popatrzymy

Pozwoliłem sobie polecić Twoją osobę do diagnozy pomiarów jak Kolega wrzuci ;)

Zobacz jeszcze na gazie czy korekta krótkoterminowa przyjmuje podobne wartości jak na benzynie. Możesz też pojeździć kilkadziesiąt km na benzynie i obserwować czy korekta długoterminowa nie zbliża się do 0

A jaką masz w ogóle instalacje LPG? Wtryski i reduktor? Może wrzucone czerwone valteki i zalewa jak kiedyś u mnie :D