Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Odpowietrzanie wtrysków y30dt

Recommended Posts

Cześć. Ja proszę o poradę. Sprawa wygląda tak, że podjąłem ryzyko pojechania zatankować z leżąca wskazówka poziomu paliwa.pech chciał, że przed samą stacją auto zgasło... Zalałem paliwo zacząłem kręcić i tak sobie mogę kręcić do usranej śmierci. Nie znam się, dlatego blisko mi do zawału. Znajomy twierdzi, że wystarczy odpowietrzyc wtryski. Chciałbym wiedzieć jak się do tego zabrać, dodam tylko, że to automat. Z góry dzięki. 

@Nerazzurri

Akumulator sprawny 100% ? Doładuj Aku. Wtrysków nie trzeba odpowietrzać,ile czasu ciągle kręciłeś rozrusznikiem? po 30s powinien odpalić jeżeli układ jest sprawny.

Edited by Rysu

Lub oczyściłeś bak z syfu choć tam jest sitko.

Od sejaka słabo,większe auto SUV najlepiej diesel by aku miał podobnych parametrów lub jakiegoś "bus-a" .

Choć raz mnie poratował gość i od Poloneza prądem.

Common Raila nie odpowietrza się wtryskami. Nie słuchaj też bredni o zaciągnięciu przez sito w baku syfu, którego NIBY nie da sie zaciągnąć gdy paliwa jest więcej - to brednie.

Pompa wtryskowa ma problem zaciągnąć paliwo, mam renaulta, więc nie wiem czy w oplu jest pompa wspomagająca niskie ciśnienie, jeśli nie ma to polecam na przyszłość założyć gruszkę dzięki której uzupełnisz układ do pompy, u mnie jest fabrycznie i jak opróżniam układ bo go demontuję, bo podpompowujesz gruszką i masz paliwo już w pompie, potem kręcę 2 x 6 sekund (automat) i za trzecim razem zawsze odpala z pustym układem. Albo piłuj go na aku aż zaciąnie, albo pompka.

p.s. tak samo instrukcja mówi że automat można holować, jedynie ograniczone jest to prędkośćią holowania oraz zasięgiem - polecam instrukcję.
6845caf047a2b5b66f80a68fc504

Edited by daroot

@Nerazzurri

No to Super że się udało,pamiętaj by nie jechać na oparach i zadbaj o akumulator by miał tego prądu rozruchowego pod dostatkiem.

@daroot Co do holowania to częściowo się zgodzę,ale to auto i automat mają swoje lata,cud że jeszcze to jeździ AF33 nie servisowana to bomba,nie znam dokładnie zaleceń producenta czyli tu Opla.

Wielu producentów nie zaleca holowania automatu.

Ale jest też zalecenie by holować auto z automatem z dźwignią na poz."N" (czyli takiej którą nie używawm nawet przy sprawnym aucie) brak smarowania i chłodzenia skrzyni + silnik nie działa.

I takie holowanie do 40km/h to OSTATECZNOŚĆ.

Wiadomo jak raz się trafi to nic nie powinno się stać ale jest to auto używane i obecny właściciel nie ma go od nowości zapewne,więc kto wie ile razy już na holu ganiało a w tym zestawie Y30DT + AF33 mogło być różnie.

Taka jest moja opinia.

Co do holowania automatu, to raz holowałem rodziców Audi A4 B5, bo półoś poszła. Fakt, że ok 6 km na N ale nic się nie stało. Myślę, że jak niewielkie odległości, to nic nie powinno się stać.

Wiadomo na krótkie odległości nic nie powinno się stać,ale jest to nie zalecane choć producent skrzyń by nie narzekał.

To nie autobus miejski demontaż wału i bezpiecznie holowanie można przeprowadzić.