Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam, od ponad roku borykam się z problemem w mojej vectrze b 1.6 16v z 96 roku. Otóż potrafi ona samoistnie gazować na luzie lub na biegu w trakcie postoju do nawet kilku tysięcy obrotów( tak długo aż nie zgaszę auta), jest do trochę udręka gdy stoi się w mieście na światłach, czy pasach. Po ponownym zapaleniu dalej sama gazuje na luzie, dopiero gdy ruszę problem ustaje. Czasami gdy dojeżdżam do skrzyżowania na biegu jałowym to też potrafi przez kilka sekund przetrzymać na 3/4 tysiącach i dopiero spadnie na to minimalnie 1100. Najgorsze jest to że nigdy nie wiadomo kiedy znowu zacznie dawać gazu, jeden raz dochodzi tylko do 1500 obrotów to jest to jeszcze do przeżycia, ale czasem jak już wspomniałem potrafi podskoczyć do nawet 5 tysięcy. Czy ktoś z was spotkał się z takim problemem i byłby w stanie pomóc mi się dowiedzieć gdzie go szukać. Może przepustnica, silniczek krokowy, sterownik albo może jeszcze coś innego. Pomóżcie klubowicze, pozdrawiam :) :) 

Link to post
Share on other sites

Obejrzyj przepustnicę czy się nie zacina krokowy czy igła nie staje demba czy jest oryginał Siemens bo zamienniki też tak świrują 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP