Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pedał sprzęgła

Recommended Posts

Cześć, mam duży problem z pedałem sprzęgła, na starcie dodam, że moje auto to Vectra C 2003 r 2.0 diesel, manual. Co do problemu chodzi o to, że jakiś czas temu(około 2 msc) byłem zmuszony do wymiany koła dwumasowego, lecz wymieniłem cały zestaw, sprzęgło, dwumasa, wysprzęglik, pompa sprzęgła i od tego czasu niestety dzieją się dziwne rzeczy z samochodem, a mechanicy rozkładają ręce i wymyślają coraz głupsze powody zachowania samochodu.. Dokładniej chodzi o to, że pedał sprzęgła odbija bez problemu lecz nie do końca ! Przez co biegi często nie chcą mi wchodzić, muszę podnieść pedał sprzęgła nogą do góry(dosłownie podnosze może 2 centymetry..) i wtedy biegi wchodzą "na paluszek", drugi problem tempomat.. Przy wciśnięciu sprzęgła i puszczeniu czujnik widzi cały czas pedał jako wciśnięty i tempomat się nie włącza, żeby go uruchomić muszę również podnieść nogą pedał sprzęgła do góry i nagle czujnik widzi pedał jako nie wciśnięty i tempomat się załącza.. Całość była już 3 razy odpowietrzana, za każdym razem efekt ten sam, może pomaga na 15-20 minut i to wszystko.. Po prostu pedał sprzęgła jakby odbijał o 2 cm za nisko.. za każdym razem , żeby wbić bieg bez problemu i uruchomić tempomat muszę podnieść pedał nogą do góry.. Z tego co wiem na cały zestaw za który zapłaciłem około 3200 zł mam 2 lata gwarancji, mechanik twierdzi , że on zrobił wszystko ok i to nie jego wina, że pedał sprzęgła nie odbija.. Bez waszej pomocy się nie obejdzie, jedyne czego nie sprawdziłem to sprężyny pedału sprzęgła, ale czy ona byłaby powodem nie odbijania do końca? Wtedy myślę, że praktycznie w ogóle by nie obijał.. Proszę o pomoc.

Sprawdz ta sprezyne.Jezeli ona tam jest to probowalbym ja troche wyciagnac aby bardziej podnosila pedal.

• 2 weeks later...

Objawy masz takie, jakby ta sprężyna jednak nie trzymała, skoro nie dociąga do samej góry i musisz podciągać nogą.

Tempomat nie włącza się z tego samego powodu: czujnik położenia sprzęgła to po prostu taki włącznik, który załącza się w górnym, maksymalnym położeniu pedału. Przekonasz się ot tym, jak w czasie jazdy podniesiesz nogą pedał do góry, w tym momencie tempomat powinien dać się załączyć.

Problem dotknął mnie wczoraj, pękło mi plastikowe gniazdo, w którym ta sprężyna jest umocowana i po prostu spadła mi pod nogi w czasie jazdy :) - trochę głupie uczucie było.

Poczytaj sobie tutaj:

https://forum.vectraklub.pl/topic/113264-skrzypienie-peda%C5%82u-sprz%C4%99g%C5%82a/?tab=comments#comment-1287797