Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam. Mam vectre c 3.2 v6. Czy jest jakaś szansa ze znajdę jakieś korbowody do tego samochodu? Może ktoś spasował od jakiegoś innego samochodu i chcialby mi pomóc lub może ktoś zna kogoś kto takie rzeczy regeneruję? Mocowanie korbowodu do tłoka ( tuleja + sworzenie tłoka) zrobiły się jajowate i chciałbym to jakoś w miarę rozsądnych pieniądzach to zrobić jeśli oczywiście będzie taka możliwość bo jak narazie to stoi ponad pół roku u majstra i juz się poddał niestety 

proponuje Ci lepiej szukac drugi slupek niz bawic sie w jakies kombinowanie . u mnie wymiana pierscienia na 1 tloku + cala zabawa skonczyla sie tym ze koszt wyszedl ponad 2 tys , z moja robota , a tu jak chcesz zmieniac korbowody to nawet nie mysle jakie beda koszta np jake ceny sa panewek .... a gdzie dalej .... tak informacyjnie kupowalem kpl pierscieni na jeden cylinder w ASO 1120ZL . 

Szukałem słupka 3 miesiące bo wieksza część była trefna. Jak już znalazłem i kupiłem po zamontowaniu i zalaniu świeżym olejem okazało się że jest to samo co w moim i takim sposobem jest juz 2 tys w plecy a dalej stoi tak jak stała. Nowe korobowdy są już nieosiagnlne ani w Polsce ani za granicą ale jak były to jeden kosztował 6 tys. Dlatego myślę że nie jestem pierwszy który się z tym problemem spotkał i może komuś się udało go naprawić. Ewentualnie moze ktos podpowie jakiego swapa zrobić żeby było jak najmniej przeróbek bo cały zawias nowy i trochę go szkoda 

na reanimacje tego silnika raczej bym sie nie porywal bo koszta beda ogromne i wrecz nie oplacalne . jesli chodzi o swap... ciezki temat bo musialbys kupic caly kpl inny silnik do tego jeszcze pozniej ustawic cala elektryke .... wedlug mnie nie oplacalne . Na Twoim miejscu szukal bym slupek 3,2 . jakby nie patrzyl jesli chcesz postawic ja na nogi musisz liczyc ok 3tys 

Na alle .... jest z malym przebiegiem . No chyba ze masz z 5 tys tosa cale kpl silniki z pewnego zrodla z przebiegiem od 1000km i w gore 😁 sam walcze o cene z przebiegiem 2700km , nie 270tys km 😄

Edited by ost32v6

Jestem przygotowany właśnie na takie pieniądze tyle ze nie ma godnego słupka bo tego co kupiłem i okazał się zly to tez miał mieć 100 tys przebiegu i kosztował trochę ponad 3 tys i okazał się zepsuty.  Jeżeli jest coś takiego naprawdę godnego polecenia to bardzo chętnie rozważę propozycje bo przez ostatnie 2 lata włożyłem w nią ponad 20 tyś i teraz trochę przykro ja na szrot zaprowadzić 

23 godziny temu, ost32v6 napisał:

No chyba ze masz z 5 tys tosa cale kpl silniki z pewnego zrodla z przebiegiem od 1000km i w gore 😁 sam walcze o cene z przebiegiem 2700km , nie 270tys km 😄

Masz jakieś pewne źródło z którego coś normalnego da radę kupić?

Edited by wrobelek1801

pisz , dzwon do nich to sie wszystkiego dowiesz ... z tego co wiem Paleta i DHL