Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Imobilizer programowanie

Recommended Posts

Witam.

Po zmianie z easytronika na manual nie można uruchomić silnika. zaprogramowałem CIM,BCM,REC,nie działa rozrusznik. Poproszę o jakieś podpowiedzi. Czy coś zle zrobiłem?

Edited by Marcin 4g

Jeszcze uec. ecu i zegary. Jak opcom nie da rady, próbuj vauxcom.

Chociaż ktoś na forum pisał że nawet zmiana kodowania może nie poskutkować, bo zmiany są w niedostępnych opcjach.

Ale na początek próbuj przekodować wszystko.

W ostateczności, zostanie mostkowanie odpowiednich kabli, albo podmiana modułów. W easy troniku, tj w automacie, musisz mieć zapięty odpowiedni bieg, aby odpalić auto. Dlatego w manualu po swapie nie odpalisz. Nie wiem który moduł odbiera ten sygnał, bcm, uec albo ecu

Dodam że u siebie mam zegary z automatu, a skrzynia manualna, a auto normalnie odpala, więc raczej zegary nie blokują.

Będziesz musiał także dołożyć czujnik wejścia sprzęgła, aby obroty nie rosły po oddaniu gazu i tempomat działał.

Edited by kupier

Może nie zbyt dokładnie i nie wszystko napisałem wcześniej. Zegary założyłem od manuala i prawie wszystko było już w sobotę złożone, samochód odpalił. Dzisiaj mieliśmy podpiąć tylko cięgna do lewarka, poskładać plastiki, skasować błędy, powgrywać i przeprogramować co trzeba i wygląda na to, że coś zostało uwalone. Po przekręceniu kluczyka nie świeci kontrolka silnika i miga symbol samochód z kluczem.

Może znowu wina jakiegoś wadliwego opcom. Niedawno na forum był przypadek, jak użytkownik przez opcom unieruchomił sobie auto, chcąc dołożyć tempomat.

A może przypadkiem wylogowales któryś moduł?

Edited by kupier

raczej będziesz musiał jeszcze dołożyć czujnik wejsca sprzęgła. Aby auto nie podbijało obrotów po wciśnięciu sprzęgła.

Daj znać.

Ale nie tylko, w xer czujnik ogranicza obroty po wcisniecu sprzęgła. Ale jak u Ciebie go nie było fabrycznie, auto może się zachowywać inaczej. Ciekawy jestem daj znac.

Wszystkie z18xer z manualna skrzynia mają czujnik.

Przy zestawie pedałów które kupiłem jest wpięta wtyczka z obciętymi kablami. Myślałem, że to sygnał do tempomatu. Muszę się dowiedzieć gdzie to podpiąć.Jakieś sugestje ?

Dzięki. U mnie w miejscu ze zdjęcia nr. 1 gdzie widać szary kabel było wolne miejsce. Rozumiem, że tam ma być właśnie wpięty ten szary kabel od czujnika.

Edited by Marcin 4g