Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam mam problem z moim y30dt mianowicie podczas jazdy po zagrzaniu się silnika auto przechodzi w tryb awaryjny odłączając turbo nawet potrafi się tak stać podczas dodawania gazu. Jak się tak stanie auto nie kręci się powyżej 2tys obrotów. Jak się jedzie dynamicznie do 3tys 3.5tys obrotów to nic się nie stanie a podczas spokojniej jazdy go odetnie. Wyczyściłem cały dolot egra poskładałem wszystko na nowych uszczelkach i nic nie pomogło na komputerze wyświetlało błąd czujnika cisnienia doładowania po wymianie czujnika komputer niema błędów. (podpinane były 3 komputery żaden nie pokazał błędu). A noi po odcięciu turbo auto ma 1tys obrotów poradzi ktoś? Strach tym cokolwiek wyprzedzać bo podczas przyspieszania wyłącza się np w połowie wyprzedzania i brakuje żeby wyprzedzić a dużo jeżdżę na trasach. 

A co to znaczy że nie kręci się powyżej 2 tyś obrotów? Dochodzi do 2 tys i co dalej? Tryb awaryjny podnosi obroty na wolnych obrotach do około 950obr i nie steruje turbo, ale obroty maksymalne silnika pod czerwone pole, bez problemu.

Masz tam jakiś inny problem coś czuję.

Błędy musisz odczytać po wystąpieniu objawów, zgaszenie silnika bardzo często powoduje skasowanie zapisanej usterki, taki po prostu jest sterownik silnika w naszych v6. Także najlepiej mieć przy sobie laptopa i opcoma i na pobocze sprawdzamy błędy i wszystko jasne.

Wysłane z mojego ELE-L29 przy użyciu Tapatalka

Dnia 26.07.2020 o 17:52, piotrektrol napisał:

Błędy musisz odczytać po wystąpieniu objawów, zgaszenie silnika bardzo często powoduje skasowanie zapisanej usterki, taki po prostu jest sterownik silnika w naszych v6. Także najlepiej mieć przy sobie laptopa i opcoma i na pobocze sprawdzamy błędy i wszystko jasne.

Miałem podpięty cały czas komputer i brak błędów żadnego nie wyświetla. 

Dnia 26.07.2020 o 15:01, daroot napisał:

A co to znaczy że nie kręci się powyżej 2 tyś obrotów? Dochodzi do 2 tys i co dalej? Tryb awaryjny podnosi obroty na wolnych obrotach do około 950obr i nie steruje turbo, ale obroty maksymalne silnika pod czerwone pole, bez problemu.

Masz tam jakiś inny problem coś czuję.

Raz nie chce się wykręcić powyżej 2tys a raz dokręca się do czerwonego pola tak jak piszesz ale obroty mam na poziome 1tys chyba że jest tak słaby ze nie może jechać jednak zawsze do pracy jedziemy we 4 osoby 🤔

Edited by KeryS
  • 3 weeks later...
Dnia 28.07.2020 o 05:20, piotrektrol napisał:

W momencie jak nie ciągnie sprawdź ciśnienie paliwa rzeczywiste i wymagane może to zawory scv, one nie pokazują błędów.

Ciśnienie jest odpowiednie uszkodzony był czujnik położenia wału lecz problem się powtarza jeszcze jakiś pomysł? A noi auto teraz tak jakby się dławiło że raz ciągnie super a za moment niema mocy na tym samym biegu w zakresie np 500 obrotów. Myślałem nad tym czy się turbo na geometrii nie zawiesza. 

Edited by KeryS