Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak zasilania "po stacyjce" w kostce ISO.

Recommended Posts

Witam, od jakiegoś czasu jestem szczęśliwym posiadaczem Opla Vectry C 2005r. Od samego początku radio (CD30) miało problem z odczytem płyt (trzaski, przerywanie, wypluwanie płyt) postanowiłem więc zamontować radio pioneera które wymontowałem z poprzedniego auta. Zamówiłem ramkę do radia, przejściówkę iso oraz fakry. Jednak próba POPRAWNEGO podłączenia nie powiodła się... W kostce brak jest zasilania 12V "po stacyjce". Sprawdziłem wszystkie gniazda miernikiem, stałe 12V jest na czerwonym, zaś na zapłonie zasilanie występuje w postaci 1.8V na przewodzie o kolorze białym oraz 3.1V na przewodzie zielonym (wrzucam fotkę). Radio udało mi się uruchomić puszczając stałe 12V na połączony czerwony i żółty przewód w ISO pioneera. Problematyczne jest jednak ciągłe wyświetlanie godziny a co gorsza podświetlenie wszystkich przycisków w radiu... Sprawdzałem wszystkie bezpieczniki itp. wszystko jest ok. Próbowałem znaleźć podobny wątek do mojego ale niestety nie udało mi się to. Pytanie do Was, Czy w waszych maszynach występuje zasilanie "po stacyjce"? Wiem, że mogę puścić sobie przewód od gniazda zapalniczki jednak wolałbym tego uniknąć. Może mieliście podobną sytuację albo możecie mi jakoś sensownie wytłumaczyć to, że oryginalne radio uruchamia się automatycznie po przekręceniu kluczyka... Za wszelką pomoc baaardzo dziękuję, nadmienię tylko, że w tych sprawach jestem raczej laikiem więc proszę o wyrozumiałość :)

kostka.jpg