Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wata wylatuje z tłumika

Recommended Posts

Panowie mam chyba problem. Z lewej końcówki wydechu wywala mi watę po mocniejszym przegazowaniu. Co to się tam wydarzyło? Gruby hajs szykować bo tłumik się kończy? Wydech ten podwójny z trapezowymi końcówkami, katalizator brak jest down pipe. 

22 minuty temu, meekt napisał:

Możesz przenieść?

A mało to tematów o tłumikach ?

Nie rozumiem pytania. W szukajce o  wacie nic nie znalazłem to napisałem temat a to, że Przez pomyłkę w dziale va to poprosiłem cretuxa by tylko przeniósł. 

A jak leci tylko jedna strona to można stwierdzić, że tylko jeden tłumik końcowy do wymiany? Czy to trzeba kpl robić a może od razu cały Wydech? 

11 godzin temu, meekt napisał:

A jak leci tylko jedna strona to można stwierdzić, że tylko jeden tłumik końcowy do wymiany? Czy to trzeba kpl robić a może od razu cały Wydech? 

Tłumik podwójny zespolony i stanowi jedną całość.Niestety do wymiany cały.

Edited by darioG73

No oki dzięki za info. Póki co to takie małe kłębki czasem wylecą jak depne do deski. Głośniej nie jest,moc bez zmian. Musze to jak najszybciej zrobić czy jeszcze tak pojeżdżę?  Jak wyleci ta cała wata to co wtedy?

Raczej cała nie wyleci a gorzej będzie jak zatka wydech i ugotujesz motor. Jeśli jeden leci wymień jeden ale zapewne 2 nie lepszy. 

13 minut temu, DamianSig napisał:

Jeśli jeden leci wymień jeden ale zapewne 2 nie lepszy

Nie da sie jednego wymienić . 

39 minut temu, michalm83 napisał:

Nie da sie jednego wymienić . 

O ile się nie mylę sedan czy hb miały łączenie a sig kombi w całości. Nie pamietam jakie nadwozie ma kolega meekt

Kombi,tylko tutaj była rzeźba na ten z 2,8 chyba. Podwójny i końcówki trapezowe. 

edit, takie coś mam. To najlepiej kupić takie oba pojedyncze i dać gdzieś do pospawania? A to raczej trzeba nówki kupić,macie coś do polecenia albo do jakiego motora to szukać? Bo już nie wiem co tam jest wsadzone,poprzedni właściciel modził ten wydech a ja z początku myślałem,że to seria...

Ogólnie to tutaj jeszcze jest mod na wyprzedzanie kątów zapłonów. Jakiś czas temu jechałem na wirusa i na hamowni wyszło,że autko już program ma. No to tuner zaproponował mi takiego moda dot. strzałów z wydechu. Nie są te typowe marchwey przy dodawaniu gazu ,tylko strzały idą po zdjęciu nogi z gazu z wyższych obrotów. 

Pytałem go naście razy jaki to ma wpływ na silnik to zapewnaił,że nic nie nie będzie dziać. Lekki modzik,masa osób od niego wyjechała z większymi nazwijmy to "walorami słuchowymi" i jeżdżą i wszystko gra. O ile dobrze pamiętam to edytował parametry na cofnięcie kątów wyprzedzania zapłonów. Teraz jak sobie to myśle,to chyba do tłumika leci paliwo i tam następuje zapłon. Stąd te strzały i mi kuwa wata leci. 

Przechwytywanie.PNG

Edited by meekt

no marchewy to raczej mają sens na przelocie a nie standardowym tłumiku 😄

@najt154No człowiek głupi i cały czas się uczy. Czyli jak wymienie tłumiki to czeba jechać do gościa na cofnięcie ustawień. Tak powiem szczerze,to nie wiem. Z dwa miesiące pojeździłem tak? Niezbyt długo. No marchewki to nie są, tylko same strzały no ale wystarczyło najwyraźniej by tłumik uszkodzić. A szkoda bo całkiem spoko efekt

edit. gadałem z tunerem to stwierdził,że na bank przerdzewiał i mod tutaj za wiele nie namieszał. To już zgłupiałem i nie wiem co robić. 

edit2. 2020-07-25 byłem u fachmenów to potwierdzili wersje tunera. We wtorek wymiana i wlatują od razu oba nowe. 

Edited by meekt

ja tam przyczyny nie znam, ale przypuszczam, że na osłabiony, podrdzewiały tłumik te strzały nie zadziałały jak lekarstwo, a raczej odwrotnie ;)

tak czy inaczej tłumiki masz do roboty