Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Z19DTH, brakuje 30 koni, zepsute turbo?

Recommended Posts

Pacjent Saab 9-3, Z19DTH.

Objawy:

http://imgur.com/a/vYrKwLA

Jak widać na wykresie, maks 120 koni, 280 niuta, góra nie istnieje, moment robi co chce. A jak odczytuje z obd cisnienia (nie mam opcoma) to przy gazie w podłoge wbija na 250-260kpa i zaraz potem spada na 220-225 w zakresie 2-3k rpm a powyżej rośnie do 230-235. Mimo to moc leci na pysk. Wykres jest sprzed wymiany N75, wymiana troche pomogła na falujący moment i tyle. MAF przy 4k rpm podaje ~470kg/h

Wymienione MAP, N75, wywalony akumulator podciśnienia, wężyki podcisnienia nowe, dolot szczelny, IC fmic, klapy wyleciały, kolektor i przepustnica wyczyszczone, egr zaślepiony a ten złom j***** dalej nie jedzie jak powinien. 

Turbo i zapieczone kierowniczki? Jak strzykawka pompuje to sztanga się rusza, choć nie wiem czy w pełnym zakresie. Turbo ogólnie zużyte? Jest troche oleju w dolocie, ale to odrobina i raczej obstawiam że odma pluje bo nie trzeba nic dolewać. 

Czy może coś innego o czym nie wiem a można spróbować zanim turbina poleci do kosza?