Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Vectra C - tragedia?

Recommended Posts

Cześć, za śmieszne pieniądze kupiłem Vectre C 2005, ma takie kwiatki z tyłu, pytanie do fachowców, da radę to ogarnąć bez wymiany progów po obu stronach czy raczej nierealne i trzeba będzie rzeźbić??
Jeśli ktoś mógłby podać +/- ile taka robota może kosztować (zdaje sobie sprawę że to takie gdybanie bez wizji lokalnej) oraz polecić warsztat na Śląsku który mógłby się tego podjąć to będę wdzięczny, dziękuje za opinie, pozdr.

Kolejno: prawy próg, lewy, podłużnica lewy tył.

vectra c prog prawy tyl.jpg

vectra c prog tyl lewo.jpg

vectra c podluznica lewa tyl.jpg

To żadna tragedia, tak wygląda większość aut z tego rocznika.

Chyba że ktoś sobie zabezpieczył przed korozją.

Sa takie marki aut ktore byly by juz zgnite na wylot.W tym przypadku jest niezle.Tak jak koledzy wyzej pisza oczyscic dac cos na rdze i zabezpieczyc.Mysle ze koszt gora 100zl i samodzielnej roboty na dwie godziny.

Koniecznie sprawdz przewody hamulcowe bo chyba sa juz nieciekawe.

Edited by matoslaw

Oki, bardzo dziękuję za odpowiedzi, temat blacharki jest mi zupełnie obcy ale skoro mówicie ze nie ma aż tak źle to tylko sie cieszyć, co do przewodów, trafna uwaga, będą wymieniane.

Dnia 21.07.2020 o 13:24, szybko napisał:

Oki, bardzo dziękuję za odpowiedzi, temat blacharki jest mi zupełnie obcy ale skoro mówicie ze nie ma aż tak źle to tylko sie cieszyć, co do przewodów, trafna uwaga, będą wymieniane.

Tak jak koledzy napisali to nalot a nie dziura na wylot .

Mam o wiele mniej rudej niż Ty ,ale teraz oddaje ją na konserwację całego podwozia z 2 letnią gwarancją.  Cena we Wrocławiu 1500 zł z profilami zamkniętymi, sam się na tym nie znam,więc wolę zlecić firmie ,która się tym profesjonalnie zajmuje .

26 minut temu, Showtits napisał:

Mam o wiele mniej rudej niż Ty ,ale teraz oddaje ją na konserwację całego podwozia z 2 letnią gwarancją.  Cena we Wrocławiu 1500 zł z profilami zamkniętymi, sam się na tym nie znam,więc wolę zlecić firmie ,która się tym profesjonalnie zajmuje

Tylko  pytanie jaką się ma pewność że firma wykona to solidnie :mysli:

8 godzin temu, Showtits napisał:

Tak jak koledzy napisali to nalot a nie dziura na wylot .

Mam o wiele mniej rudej niż Ty ,ale teraz oddaje ją na konserwację całego podwozia z 2 letnią gwarancją.  Cena we Wrocławiu 1500 zł z profilami zamkniętymi, sam się na tym nie znam,więc wolę zlecić firmie ,która się tym profesjonalnie zajmuje .

Za 1500zl to poprawiaja Ci humor i packaja na czarno podwozie.

13 godzin temu, wigo napisał:

Tylko  pytanie jaką się ma pewność że firma wykona to solidnie :mysli:

4 godziny temu, matoslaw napisał:

Masz cała relację foto  z przeprowadzonych prac .

Poza tym ta firma głównie robi konserwację podwozi we Wrocławiu. 

5 godzin temu, matoslaw napisał:

Kolego trzeba w końcu komuś zaufać,bo nie jesteśmy w stanie wszystkiego zrobić sami.Potrzebny sprzęt i warunki.

W większości z nas bariera nie do przeskoczenia.

5 godzin temu, matoslaw napisał:

nie wszyscy 

jak wspomnialem - widziałem jak to bylo robione, sledzilem kazdy krok. 

po wypiaskowaniu spodu, lacznie ze zgrzewami, calosc jest potraktowana fertanem lub loctitem, po wyschnieciu jest to zmywane, potem suszenie, epoksyd i do dopiero na to konserwacja albo poliuretan jesli ktos ma chęć (oczywiscie to drozsza opcja) 

2 godziny temu, coderiese napisał:

nie wszyscy 

jak wspomnialem - widziałem jak to bylo robione, sledzilem kazdy krok. 

po wypiaskowaniu spodu, lacznie ze zgrzewami, calosc jest potraktowana fertanem lub loctitem, po wyschnieciu jest to zmywane, potem suszenie, epoksyd i do dopiero na to konserwacja albo poliuretan jesli ktos ma chęć (oczywiscie to drozsza opcja) 

A sciagali bak i oslony termiczne rury wydechowej? 

Edited by matoslaw

tak, wszystko procz baku - przynajmniej u mnie nie bylo potrzeby ale propozycja byla

cala reszta byla sciagnieta

wystarczy wejsc w ich profil i poogladac galerie zdjec to zobaczysz jak to bylo robione. 

1 minutę temu, coderiese napisał:

tak, wszystko procz baku - przynajmniej u mnie nie bylo potrzeby ale propozycja byla

cala reszta byla sciagnieta

wystarczy wejsc w ich profil i poogladac galerie zdjec to zobaczysz jak to bylo robione. 

Ale 1200zl to chyba dawno temy bylo robione?

5 minut temu, coderiese napisał:

jezuuu... pisalem wyzej. 2 lata temu. 

Nie wierzysz - zadzwon, popytaj, zobacz, przyjrzyj się jak robią. 

Spokojnie bez nerwow oddychaj.Tylko pytam grzecznie.

Zgadzam się z przedmówcami. To powierzchowna rdza a nie zgnite progi. Jeszcze długo tym polatasz zanim trzeba będzie się tym zająć. Można to profilaktycznie zabezpieczyć ale ja bym tego nie ruszał bo jak zrobisz po łebkach to z pewnością ruda przyśpieszy.