Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Pełnowymiarowe koło zapasowe

Recommended Posts

Dzień dobry,założyłem temat bo nic nie znalazłem.Chodz mi o pełnowymiarowe koło zapasowe do VC kombi lift,takie aby weszło w wnękę podłogi,a jednocześnie pasowało pod zaciski 314 mm.Jaka felga,jaka opona żeby to się zamknęłó w podłodze bagażnika?

Edited by darioG73

Klasycznie i najtaniej czyli stalowa felga 16''.Opona 215,205 w zaleznosci co uda sie znalesc najtaniej.

Edited by matoslaw
23 minuty temu, matoslaw napisał:

Klasycznie i najtaniej czyli stalowa felga 16''.Opona 215,205 w zaleznosci co uda sie znalesc najtaniej.

Z tego co zdążyłem sprawdzić 215 55 r16 wchodzi jak najbardziej tylko,że ni da rady zamknąć podłogi bagażnika.

17 minut temu, darioG73 napisał:

Z tego co zdążyłem sprawdzić 215 55 r16 wchodzi jak najbardziej tylko,że ni da rady zamknąć podłogi bagażnika.

Ha.Moj blad.Niedoczytalem ze chodzi o kombi.Pozostaje chyba tylko dojazdowka.

Zaznaczam zaciski 314mm,mierzył ktoś dojazdówkę,to po pierwsze,a po drugie jazda na niej to hardkor.Na pewno zzgłębię temat.Dojazd odpada.

Edited by darioG73

195 x 55 x 16. Szukałem takiego rozmiaru żeby właśnie podłoga nie odstawała i żeby obwód koła był zbliżony do 17-ek. 

1 minutę temu, lotusso napisał:

195 x 55 x 16. Szukałem takiego rozmiaru żeby właśnie podłoga nie odstawała i żeby obwód koła był zbliżony do 17-ek. 

Dzięki,też o tym rozmiarze myślałem,bo dziś dorwałem 205 55 i dosłownie brakowało pół centymetra aby podłoga ładnie leżała.

Też przerabiałem ten rozmiar i też minimalnie odstawała. Ewentualnie można minimalnie wykroić wygłuszenie podłogi o te 5 mm. Teraz tak mam bo w kole jest butla LPG i żeby weszło 55 litrów to gazownicy właśnie delikatnie skroili od spodu wygłuszenie. Ale jak to tylko opona to lepiej szukać 195x55.

W razie czego można będzie przynajmniej normalnie jechać.

Dokładnie, nie wyobrażam sobie mieć tylko zestaw naprawczy albo jechać nad morze wte i wewte na dojazdówce. Komfort psychiczny to już dużo 😎

Dnia 19.07.2020 o 11:01, darioG73 napisał:

Chodz mi o pełnowymiarowe koło zapasowe do VC kombi lift,takie aby weszło w wnękę podłogi,a jednocześnie pasowało pod zaciski 314 mm.Jaka felga,jaka opona żeby to się zamknęłó w podłodze bagażnika?

Przy tym nadwoziu była albo dojazdówka albo zestaw naprawczy. <_<

11 godzin temu, Val napisał:

Przy tym nadwoziu była albo dojazdówka albo zestaw naprawczy. <_<

@Val,to wiem,dlatego coś chcę dopasować by spełniło moje wymagania.

Może się to kiedyś przyda jak ktoś będzie szukał.

To co udało mi się zmieścić w wnękę podłogi VC kombi lift.

Felga strukturalna 6,5JX16H2 ET39 w zestawieniu z oponą 195/55R16

Podłoga bagażnika się zamyka i pasuje pod zacisk 314mm.

20200721_163706.jpg

Nie wiem czy oryginalna dojazdówka nie byłaby w tym przypadku lepsza niż to. :mysli:

24 minuty temu, Val napisał:

Nie wiem czy oryginalna dojazdówka nie byłaby w tym przypadku lepsza niż to. :mysli:

Co masz na myśli pisząc ''to''.

Załóż tą oryginalną dojazdówkę kolego na przednią oś do felg 18'' i spróbuj jechać te dozwolone 80 km/h,nie wspomnę o pokonywaniu ostrego łuku drogi.

Edited by darioG73

Kto jeździ z dojazdowką na przedniej osi? Jak złapiemy panę na przodzie, to zakłada się koło z tyłu do przodu, a dojazdowką na tył. Wyobrażasz sobie awaryjne hamowanie z tym kółkiem od kolarzówki?

5 godzin temu, pietros napisał:

Kto jeździ z dojazdowką na przedniej osi? Jak złapiemy panę na przodzie, to zakłada się koło z tyłu do przodu, a dojazdowką na tył. Wyobrażasz sobie awaryjne hamowanie z tym kółkiem od kolarzówki?

Kolego @pietros przecież,to oczywiste.Dlatego właśnie dojazdówka odpada,bo roboty dwa razy więcej,a przy felgach 18'' to i na tyle się nie da.