Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam.Opisze wam problem.A mianowicie wywala mi płyn chłodniczy jednak tylko przy jeździe.Na postoju temperatura dochodzi do 105 i schodzi do 90ciu ale w jeździe się Wacha od 80 do 105 .Mokro od płynu między silnikiem a akumulatorem .Przed jazda dolewam płyn a po jeździe nie ma już go lub jest minimum trasa max 5km.Oleju nie przybywa, płyn różowy nie ma oznak oleju , nie dymi ,gdy odtwieram korek na postoju gdy już temperatura się zrobi do 90i wyżej to nie ma ciśnienia (nie syczy, nie wywala korka ) . Ostatnio wymieniona pompa wody i problem na tydzień znikł, korek podmieniony.Dodam jeszce że chyba chłodnica (to pierwsze od zderzaka jest zimne ciągle i wąż od strony akumulatora co idzie do chłodnicy nie jest gorący tak jak ten po lewej i taki jest giętki, dziś dziwnie nie działała na chwilę klima ale już działa .Na jałowym nie wieje ciepłe powietrze, mimo że nastawiam na maksa .Sory że chaotycznie ale jestem wku..i.ny bo dopiero co auto kupiłem a minęło już 2tyg i obawiam się najgorszego .Ktoś jest w stanie nakierować ?

Z tego co piszesz na dzien dobry masz do wymiany termostat , co do samej temperatury u mnie jedynie w korku w miescie ledwo do 90 dochodzi i juz sie wlacza wentylator , temperatura sprawdzona na ELM-e . Normalnie trzyma ok 86 stopni . Niechce Cie martwic ale tak wysokie temperatury dla V-ki to nic dobrego . Co do uciekajacego plynu ,  no skoro masz mokro pomiedzy silnikiem a akumulatorem pewnie masz uszkodzony waz lub kolanko na bloku silnika ktore jest pod kolektorem dolotowym . Tak czy inaczej kolektor do zdjecia . Poszukaj tematu wymiana termostatu bo latwo sobie zrobic niepotrzebnych dodatkowych kosztow przy wymianie termostatu .

Co do wymiany termostatu słyszałem i czytałem że jest to rzecz bardziej skomplikowana w tych silnikach 3.2, a więc nie wiem czy się brać za to nie mając żadnych narzędzi oraz kanału, mówisz że wysoka temperatura to nic dobrego dla tych silników tzn.ze może być upg ? .Wczoraj gdy tego płynu ubyło i ledwo co był w zbiorniczku to zauważyłem taki jakby kamień pływający w płynie, drobny no jak kamień czy to może być po prostu że coś jest zapchane w układzie ?

Jesli nie masz ani narzedzi , albo jakiego kolwiek pojecia o mechanice proponuje Ci sie samemu za to nie zabierac . 

Wiem wezmę się za to ze znajomym mechanikiem.Podpowiedzcie Mi jeszcze jaki termostat kupić i czy jakieś uszczelki dokupić ewentualnie bo z tego co słyszałem to nie ma w zestawie z termostatem, myślałem żeby dokupić zbiorniczek wyrównawczy odrazu bo mam zauważalna plamę tam gdzie w chodzi od dołu czujnik płynu podajzee z kostką ,ale też w międzyczasie zauważyłem że po jeździe gdy odtworzyłem maskę to płyn ubywał na górze przez ten nadmiar 

Co do wymiany termostatu słyszałem i czytałem że jest to rzecz bardziej skomplikowana w tych silnikach 3.2, a więc nie wiem czy się brać za to nie mając żadnych narzędzi oraz kanału, mówisz że wysoka temperatura to nic dobrego dla tych silników tzn.ze może być upg ? .Wczoraj gdy tego płynu ubyło i ledwo co był w zbiorniczku to zauważyłem taki jakby kamień pływający w płynie, drobny no jak kamień czy to może być po prostu że coś jest zapchane w układzie ?

Mordeczki .Przy wymianie termostatu warto jest się zaopatrzyć w jakieś uczelni dodatkowe ? I wymienić przy okazji ? Jeśli tak to jakie ? Bo do termostatu dostałem uszczelke (wehler) i słyszałem że te kolanko lubi puszczać to odrazu bym je wymienił no a ten link na górze nie ładuje mi zdjęć także lipa