Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Olej na poduszkach/łożyskach amortyzatora

Recommended Posts

Ktoś mi powie czy to wymysł fabryki, serwisu, może kogoś radosna twórczość? 

Spotkaliście się już z czymś takim? Amortyzatory jeszcze seryjne.

IMG_20200716_161701.jpg

IMG_20200716_161731.jpg

Nie tak dawno wymieniałem swoje też jeszcze seryjne,niczego takiego nie zauważyłem.Wszystko było suche i czyste.

Edited by darioG73

Czyli lepiej kupić całą górę też? Chciałem wymienić same amortyzatory. Jeżeli chodzi i łożyska czy poduszki, to nie widać/słychać żadnych złych rzeczy.

53 minuty temu, pietros napisał:

Czyli lepiej kupić całą górę też? Chciałem wymienić same amortyzatory. Jeżeli chodzi i łożyska czy poduszki, to nie widać/słychać żadnych złych rzeczy.

Jedna robota,koszty trochę wzrosną,ale warto wymienić wszystko.Spokój na jakiś czas.

Edited by darioG73
4 godziny temu, pietros napisał:

Ja też nie słyszałem, żadnych złych rzeczy, a po rozebraniu i wymianie samych amortyzatorów okazało się, że sprężyny zaczęły strzelać. Drugie rozbieranie wymiana łożysk, bo poduszki wyglądają ok i co się okazało? Winowajcą strzelania były właśnie poduszki, które przy ponownym montażu coś się inaczej ułożyły niż na starych amorkach. Także lepiej wymień komplet będziesz miał spokój na długie lata. Po wymianie cisza. 

Jak już dajesz nowe amory to i poduchy +łożyska też nowe(sprężyny też powonny być nowe),nie drutuj najważniejszego elem. kolumny macpersona.

A na starych robić jak ..uj wie ile lat mają może być że po rozbiórce się łożyska rozsypią i robota się sypnie bo nie będziesz miał części pod ręką.

Edited by Rysu

Finalnie wymieniłem amortyzatory, poduszki, osłony przeciwpyłowe, które miałem kupione i  podczas pracy kupiłem łożyska, bo stare były całe, ale zaszły trochę piaskiem i dla świętego spokoju kupiłem nowe. Po złożeniu wszystko działa jak należy.

39 minut temu, pietros napisał:

Finalnie wymieniłem amortyzatory, poduszki, osłony przeciwpyłowe, które miałem kupione i  podczas pracy kupiłem łożyska, bo stare były całe, ale zaszły trochę piaskiem i dla świętego spokoju kupiłem nowe. Po złożeniu wszystko działa jak należy.

I malinowo tak trzymać nie drutować.