Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Podmianka wydechu Signum 2.8t ze zwykłego na OPC

Recommended Posts

Tak jak w temacie. W skrócie chodzi o to, że jeden gnije (młode nie są, a nowych nie będzie) a drugi jest z nierdzewki.Tylko czy ktoś to robił i czy to jest w ogóle robialne?

Mam u siebie taki tłumik:

Moj_tlumik.webp

image;s=1000x700

A chce zamienić na taki tłumik:

OPC_tlumik.webp

image;s=1000x700

Obydwa rzecz jasna są z 2.8t v6

Edited by Baron Bartek

Ten z nierdzewki jeszcze posłuży,tylko cena dość spora.

No i jeszcze dokładka (dyfuzor),bo idą pod lekkim kątem.

Edited by darioG73

Cenę przeżyje, tylko czy to się da zamontować, bo mechanik mi powiedział, że się nie da :) tylko przypuszczam raczej, że mu się nie chce, albo brak mu "umiejętności kowalskich"

A to wydech czy nakładki tylne tylko?

Samochód nie jest od nas ? 😕

EDIT: przecież to 1.9 zatem to muszą być tylko nakładki :)

Edited by Baron Bartek

Koniecznie dyfuzor pod te  wydechy,bo to wiśienka na torcie.

2 minuty temu, Baron Bartek napisał:

A to wydech czy nakładki tylne tylko?

Samochód nie jest od nas ? 😕

EDIT: przecież to 1.9 zatem to muszą być tylko nakładki :)

U siebie w 1.9 też zbieram graty,bo mam zamiar zapodać z OPC.Tak że ni koniecznie to muszą być same końcówki.

Bartosz skoro Irmiego zakładają do Siga, to co za problem OPC. Pewnie trzeba trochę porzeźbić.

6 minut temu, darioG73 napisał:

Koniecznie dyfuzor pod te  wydechy,bo to wiśienka na torcie.

Mógłbyś bardziej rozwinąć? (ja się nie znam na tym :) ) Dyfuzer to jest po to by dopasować nieco inny wydech? Ja właśnie po to biorę od 2.8t by teoretycznie wszystko pasowało.

Z tego co ja rozumiem: czy ktoś da radę jakoś zawiesić te wydechy gdzie trzeba, bo nie będzie fabrycznego podczepienia, oraz poprowadzenie odpowiednio grubej rury od środkowego wydechu do końcowych aby je podpiąć..... no i jeszcze trzeba jakoś zrobić rury do końcowych.... no faktycznie sporo tej kowalskiej roboty.

2 minuty temu, Cretux napisał:

Bartosz skoro Irmiego zakładają do Siga, to co za problem OPC. Pewnie trzeba trochę porzeźbić.

No pewnie się jakoś da..... wszystko się jakoś da, bo jak nie to by nikt nie zakładał wydechów niefirmowych :)

Wspominałeś kiedyś o kontakcie, do gościa co się tym zajmuje, mógłbyś dać numer? Zadzwonię i podpytam.

@Cretux w oryginale jest wydech IRMSCHERA do sięga i do VC kombi.Na pewno nie pasują zamiennie.

6 minut temu, Baron Bartek napisał:

To ten jest do VC kombi, zatem nie podpasuje...... zostaje kowalstwo.

Ten z foty tak jak piszesz jest z VC kombi i bez kombinowania  nie podejdzie..

Edited by darioG73
1 godzinę temu, Baron Bartek napisał:

Wspominałeś kiedyś o kontakcie, do gościa co się tym zajmuje, mógłbyś dać numer?

:mysli:Nie kojarzę gościa, który zajmuje się wydechami.

7 minut temu, Cretux napisał:

:mysli:Nie kojarzę gościa, który zajmuje się wydechami.

Na privie się do ciebie odezwę, a narazie znalazłem ten warsztat :) :

• 2 weeks later...

Ostatecznie skończyło się na tym, że na olx dokupiłem zapasowy oryginalny tłumik. Będzie sobie spokojnie czekał aż będzie potrzebny.

Mam pytanie: ktoś ma pomysł jak go zabezpieczyć przed rdzą? (Na okres przed montażem: ja myślałem szczotka do rdzy + odrdzewiacz + podkład antykorozyjny, mechanik powiedizał by psiknąć sprayem na tłumiki i też powinno być ok - chociaż myśle, że te sprawy to bardziej nadają kolor niż przed czymkolwiek zabezpieczają)

Też na to zwróciłem uwagę, ale raczej nie neutralizuje rdzy - jedynie zabezpiecza by rdza nie weszła. Teraz już na to trochę późno :D

Jak będziesz używał jakiejś chemii, to zwróć uwagę, żeby była wysokotemperaturowa. Pomalujesz jakimś podkładem, a później będzie Ci się palić na wydechu :P

Wiem o tym, ale nie jestem pewien czy to ma jakiekolwiek znaczenie - Tutaj chodzi o przechowanie w dobrym stanie, do czasu montażu (potem się ma wypalić i się pomaluje czymś innym). Zanim cokolwiek będę robił , to jeszcze podjadę do takiego jednego sklepu w koszalinie (jak tam będę) co się specjalizuje w konserwacji podwozia, zapytam co myślą i napiszę co wybrałem - kiedyś mi sprzedali jakiś olej ze zdechłej flądry (czy cegoś) na rdzę..... i o dziwo ruda już nigdy nie wylazła (co się działo pod narybkiem to nie wiem - trzeba poczytać. Najbardziej sprawdzone metody to stare metody)

DSC_9404.JPGDSC_9404.JPGWitam ,Ja mam jeszcze inną jedna puszke od wydechu,taka wzdluz zderzaka ,i od tego odchodza dwie koncowki na zewnatrz i dalej idzie prosta rura z nierdzewki do plecionki

DSC_9404.JPG

Edited by mspaw

Nie mogę obrazków obejrzeć - jest jakiś odnośnik do wp. Coś źle załączyło.

Generalnie mam taki plan (już bardziej przyszłościwoy), że jak ten mój obecny tłumik zacznie niedomagać, to założe zapasowy, ale zamiast go wyrzucać dam jakiemuś blaharzowi lokalnie do odbudowy/renowacji - wytnie co zgniło i zaspawa - ciekawe ile taka usługa kosztuje (o dziwo na necie nie mogę znaleźć).

Edited by Baron Bartek