Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Fabryczny autoalarm błąd B3078-05

Recommended Posts

Witam

Wiem że ten błąd już był tutaj na forum ale nie mogę znaleźć rozwiązania.😏

Mam założony fabryczny auto alarm  w swojej vectrze i miałem problem z tylną wycieraczką chodziła jak chciała. Pierwsze przeczyściłem wszystkie bezpieczniki przekaźniki i wtyczki w Rec. Ale nic to nie dało okazało się że kabel w klapie był przerwany. Udało mi się naprawić to. Lecz pojawił się kolejny problem po rozpinaniu wszystkiego i złożeniu z powrotem. Cały czas wyświetla mi błąd op-com B3078-05 System przeciwwłamaniowy - wadliwe działanie czujn ultradźw. Najlepsze jest że alarm działa prawidłowo wszytko jest ok po za tym że zamiast wyć syrena w bagażniku to trąbi klakson co może i nawet jest lepsze bo głośniej słychać. Nie da się wykasować tego błędu i za każdym razem po przekręceniu zapłonu wyświetla się komunikat sprawdzanie alarmu. Pytanie jak to rozwiązać😆 Przed moją ingerencją tam, z alarmem było wszytko ok. Bezpieczniki i przekaźniki włożone mam wszystkie tak jak były. Nie wiem czy trzeba coś programować na nowo? Odpięcie akumlatora na dłuższy czas też nie pomaga. Brakuje mi już pomysłu co może być nie tak.

Miał ktoś podobny problem może?

Pozdrawiam

Dzięki za szybką odpowiedź.🙂

Tak mam wpięte i niestety błąd dalej jest 😏

20200714_124028.jpg

20200714_124129.jpg

Edited by damian192
Temat do zamkniecia nie miałem bezpiecznika w pozycji 9 włożonego. Przepraszam za zamieszanie temat do zamknięcia 🙂🙂🙂