Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Niepokojący dźwięk przy wciśniętym sprzęgle

Recommended Posts

Witam.

Jakiś czas temu w mojej VC pojawił się nowy niepokojący dźwięk. Gdy pierwszy raz usłyszałem pomyślałem że zerwał się wieszak od wydechu(albo coś innego pod spodem) i przy bujnięciu zawadzam o asfalt Dlatego też nazwałbym go chrobotaniem, lekko "metalicznym" szuraniem. Dźwięk ten pojawia się po spełnieniu konkretnych warunków. Występuje tylko w trakcie jazdy a dokładniej chwilę po wciśnięciu sprzęgła (przy zmianie biegu) i zanika. Jeszcze nie zaobserwowałem dokładnie w którym momencie zanika jednak jest to na pewno przy puszczaniu sprzęgła. Wydaje mi się że może mieć to związek z naprężeniami gdzieś w przeniesieniu napędu. Jak tylko wcisnę sprzęgło i wszystko się "luzuje" pojawia się dźwięk. Ktoś spotkał się z czymś takim?

• 2 months later...

W drugim oplu miałem dziwny metaliczny dźwięk po wciśnięciu sprzęgła i okazało się że to luz na wale korbowym, panewka się przetarła i zrobiła ok 1mm ślad na wale. Ogólnie to samochód tak jeździł podobno około roku i pewnie dalej by jeździł gdyby brat nie zauważył tego 😜