Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lakier zaprawkowy do listw wewnętrznych.

Recommended Posts

Witam. Jeżdżę viki już prawie trzy lata i wreszcie chce usunąć niedbalstwo poprzedniego właściciela. Uzupełniał ktoś takie zadrapania? Nie mam pojęcia jaki lakier dobrać do listw i kokpitu a nie chce zmieniać koloru całkowicie. To chyba listwy w kolorze tytanu. Może ktoś coś podpowie. 

IMG_20200711_102236.jpg

Wyciągnij pierwszą lepszą zaślepkę, tą obok radia na przykład, podjedź tam gdzie mieszają lakiery i powinni dobrać bez problemu. Czy to w pędzelku czy w sprayu. 

Też o tym pomyślałem tylko nie wiem czy tak mała ilość mi dorobią. Buteleczka jak do damskich paznokci mi by wystarczyła. 

1 godzinę temu, @ro napisał:

Też o tym pomyślałem tylko nie wiem czy tak mała ilość mi dorobią. Buteleczka jak do damskich paznokci mi by wystarczyła. 

Wszystko zależy od mieszalni, ale teoretycznie jest to do zrobienia. Niektórzy robią ciut większe, niż takie jak do paznokci, ale robią w pędzelku. Najlepiej zadzwoń, popytaj mieszalnie w Twojej okolicy, co by nie tracić czasu na jeżdżenie. 

2 godziny temu, @ro napisał:

Tylko takim pędzelkiem, to raczej mało estetycznie wyjdzie. Myślę, że lepiej dobrać lakier w sprayu i całą pomalować. Albo szukać używanej listwy pod kolor. Pewnie niewiele drożej wyjdzie jak dobór lakieru.

1 godzinę temu, Cretux napisał:

Tylko takim pędzelkiem, to raczej mało estetycznie wyjdzie. Myślę, że lepiej dobrać lakier w sprayu i całą pomalować. Albo szukać używanej listwy pod kolor. Pewnie niewiele drożej wyjdzie jak dobór lakieru.

To tak jak zaprawka. Pędzelek pomaluje grubiej a potem poletka. Jak kolor dobrze dobiorą ciężko będzie się dopatrzeć. Przynajmniej na zewnątrz mi ładnie wyszło jak mi jakiś pajac zderzak zarysował. Jak nie będzie możliwość innej niż spray będę malował tylko wolałbym bez rozbierania wszystkiego. 

A co tu chcesz rozbierać? Listwę wyciągasz z zatrzasków i tyle.

Tak jak kolega Cretux pisze wymien listwe na inna i po sprawie.Wymiana to pare sekund.

Dołączę się do kolegów @Cretux i @matoslaw szukaj używki,bo rynek wtórny  jest jak ''morze''. Z tym lakierowaniem to sporo zachodu.

No i nie wiadomo jaki będzie efekt końcowy,czy zadowalający?

Edited by darioG73

Wymiana to dla mnie ostateczność. Listwy mam ładne jedynie ktoś chyba porysował przy wyciąganiu radia. W aucie mam cichutko, nic nie zatrzeszczy a jak się coś ruszy to potem różnie bywa. Jak nie wyjdzie z lakierem to wymiana będzie konieczna. Mnie chce też różnicy w kolorze. Wymieniałem tylne drzwi bo były wgniecione. Ten sam lakier, mierzone miernikiem nie malowane a jak się patrzy na auto pod skosem od tyłu jest minimalna różnica w kolorze. Co śmieszne od przodu tego nie widać. No ale nie odbiegając od tematu najpierw jednak spróbuję dobrać lakier do tych listw. 

@@ro wyciągałem ta listwę sam nie wiem ile razy i nic nie trzeszczy.Co do lakierowania to kolor położony na elemencie plastikowym będzie się różnił od tego samego koloru położonego na elemencie metalowym.

Nawet kąt natrysku lakieru ma wpływ na odcień.Mały element możesz się zabawić,ale i tak ją musisz zdemontować do malowania.Efekt sam ocenisz.Pozdrawiam.