Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Drugi czujnik deszczu a stary żel i funkcja "Auto"

Recommended Posts

Witam - proszę o wypowiedź. 

1 przy wymianie czujnika deszczu który jest w szybie mogę wykorzystać stary żel czy muszę kupić nowy? 

2  po ustawieniu funkcji "AUTO" W włączniku świateł a mam ustawiony wariant dziennych(pala się halogeny po odpaleniu)  to jak wjadę do tunelu lub jak zrobi się ciemno przełączy mi na mijania? 

Witam,ja wykorzystałem stary żel,czujnik działa poprawnie.Co do drugiej kwestii to po prostu zasloń czujnik i wszystko będziesz wiedział.

Dzięki za zainteresowanie, tu mam właśnie problem bo stoję przed dylematem, mam już włącznik z funkcją auto ale czujnik w szybie to przed lift i bez czujki świat) a więc dla tego pytam. 

Nie masz czujnika światła,to i funkcja auto nie będzie działać.

Witam -  to co napisałeś jest logiczne, ale planuje mieć ta funkcje i chce zebrać jak najwięcej informacji, napisałem że mam włącznik i tylko zostaje podmiana czujnika w szybie,  ale zastanawia mnie to czy zadziała jak pytałem? 

Karol ten czujnik nie jest na szybie a na srodku deski , jesli nie masz tego czujnika to jak ma zadzialac ?

Na środku deski jest czujnik nasłonecznienia do sterowania klimą, jeśli masz na myśli ten grzybek przy centralnym głośniku.

Racja pomylilem czujnikk 😁  do swiatel auto to ten  w lusterku 👍

Do auto potrzebujesz czujnik deszczu/zmierzchu w zależności od szyby czy zwykła czy solar i tu jest inna wtyczka w przedlifice jest szeroka w przejściówce/polifcie jest wąska na trzy piny więc wymiana całej tasmy w podsufitce lub przeróbka wtyki, włącznik, rec i bcm obsługujący ta funkcje, generalnie auto występowało od 2005, na koniec programowanie.

Witam -  to co napisałeś  wszystko wiem co trzeba aby to działało, tylko mnie interesuje czy takie rozwiązanie zadziała jak wcześniej pisałem. 

A w lusterku to inna bajka, jeden od ściemniana a drugi od podświetlania kokpitu(dioda pod lusterkiem). 

Jak dla mnie przerost formy nad treścią.Pozdrawiam.

Powinno zadziałać bo czujnik zmierzchu załacza się pod wpływem natężenia światła.

Sam będę to robił bo graty już leżą ze 2 lata, tylko jakoś nie mogę się zebrać a jeszcze w tym roku ta pandemia.

Czy to przerost formy nad treścią? raczej  pasja która się lubi i chce rozwijać , vc już ma swoje lata 5 lat temu to raczej na różnego rodzaju dokładanie funkcji to bym się z tobą zgodził bo ceny i ilość dawców była ograniczona a dziś jest tego dużo i można eksperymentować 🤔,  co do tej funkcji to chyba mało ludzi tak ma że jak ma wariant dziennych halogeny  i jednocześnie funkcje "Auto" więc pozostaje tylko założyć i sprawdzić. 

Edited by kar26
17 minut temu, kar26 napisał:

Czy to przerost formy nad treścią? raczej  pasja która się lubi i chce rozwijać, vc już ma swoje lata 5 lat temu to raczej na różnego rodzaju dokładanie funkcji to bym się z tobą zgodził bo ceny i ilość dawców była ograniczona a dziś jest tego dużo i można eksperymentować 🤔,  co do tej funkcji to chyba mało ludzi tak ma że jak ma wariant dziennych halogeny  i jednocześnie funkcje "Auto" więc pozostaje tylko założyć i sprawdzić. 

A jak to zrobiłeś, że masz halogeny jako dzienne? Masz LWPM czy jakiś inny moduł komfortu?

W module UEC są 4 warianty świateł dziennych i mam na pierwszym, wiem że nie wszystkie moduły mają aktywny ten wariant jako halogeny,  większość które patrzyłem że załącza halogenów(nic nie robi).  Postaram się dziś sprawdzić jaki mam oznaczenie UEC

Edited by kar26
30 minut temu, kar26 napisał:

W module UEC są 4 warianty świateł dziennych i mam na pierwszym, wiem że nie wszystkie moduły mają aktywny ten wariant jako halogeny,  większość które patrzyłem że załącza halogenów(nic nie robi).  Postaram się dziś sprawdzić jaki mam oznaczenie UEC

OK. to nie wiem czy u mnie była taka opcja czy ja po prostu nie chciałem jeździć na halogenach i wolałem xenony.

co do Twojego pytania to tak - jak wjedziesz do tunelu albo zrobi się ciemno to włączą się światła, taki jest zamysł tego i np. na drogach niemieckich skąd pochodzi moja VC miało to zastosowanie. VC na polski rynek raczej nie miały funkcji auto bo nie miała ona sensu bez dedykowanych świateł dziennych LEDowych jak to już np. ma Insignia.

Jest natomiast odrębna kwestia, aktualnie masz dzienne - halogeny kiedy pokrętło jest w pozycji "0" tak? Jak włączysz auto to obawiam się, że halogeny zgasną bo to jest problem tych op-comowych dziennych i ułomności pokrętła z "auto" na polskich drogach.

Ja mam auto i ustawione op-comem dzienne na xenonach i to działa w pozycji "0". Nie świecą pozycyjne, AFL się nie obraca, statyczne doświetlenie też wyłączone, nie ma podświetlenia wnętrza i tryb dzienny CIDa. Jak włączę Auto kiedy jest ciemno to AFL się aktywuje, mam podświetlenie wnętrza i tryb nocny CID, super. Jak przełączę w ciągu dnia to xenony zgasną. Kak nie wyłączę po nocnej jeździe z auto na "0" to w ciągu dnia jeżdżę bez świateł 😛 na tym właśnie polega ta patologia przełącznika auto w VC na polskich drogach

EDIT.

Dla mnie wystarczające by było chociaż, gdybym mógł raz ustawić auto i zapomnieć i w ciągu dnia mieć tylko i wyłącznie statyczny xenon i dzienny CID, a po zmierzchu całą resztę i CID nocny ale niestety tak to nie działa...

Edited by najt154

T tymi dziennymi halogenami to jest tak jak piszesz a obawiam się że jeśli ogarnę te wszystkie zabawki to będzie pozycja"Auto" na włączniku a na mojej twarzy wielki karp i czarny scenariusz ani halogenów ani zakładanego bajeru który tak bym chciał. 

A jeśli chodzi u ciebie z xenoami to spotkał się że nie nie mogłem ustawić nie wiem może ja mam przedlifta  i combi modelowy 2004 ,

Edited by kar26

Witam  ja mam kod UR(jako wariant dziennych pala się halogeny)  modułu URC  i w nim ustawione na czujnik deszczu , mam poozbe czy w innych modułach jest tylko opcja na "czujnik deszczu" albo "czujnik deszczu i światła"?