Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wyciek z uszczelniaczy rozrządu + ew wymiana rozrządu

Recommended Posts

Cześć wszystkim. Auto Opel Vectra C 1.8 Z18XE 122KM + gaz. Byłem ostatnio na przeglądzie u mechanika i stwierdzili, że cieknie olej z uszczelnień rozrządu. Jest to fakt, bo w ostatnim czasie często zapala mi się kontrolka ciśnienia oleju, muszę stawać na trasie i sprawdzać. W czerwcu 2-3 razy dolewałem po 100ml, wcześniej to była dolewka raz na 3-4msc. Zaproponowali wymianę rozrządu za 470zł (rozrząd + pompa wody) + 500zł robocizna. Auto ma przejechane 393kkm, u mnie od 360kkm, rozrządu do tej pory nie robiłem i nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał. Kilka pytań w związku z tym, 1. Czy mogę wymienić same uszczelniacze i koszt będzie zdecydowanie niższy czy to ta sama robota? Czy lepiej jednak nie oszczędzać i wymienić komplet? 2. A jeśli tak, to jaki rozrząd polecacie? Jak wspominałem mechanik wspominał o kwocie 470 za części, niestety nie wiem o jakiej firmie mówił. Na allegro znalazłem zestaw INA za 239zł z dobrymi opiniami, https://allegro.pl/oferta/rozrzad-pompa-opel-vectra-b-1-8-16v-x18xe1-z18xe-8979594113. 3. Robota nie za droga? Mechanik w Krakowie, bo aktualnie tu mieszkam. Pozdrawiam 

To nie kontrolka ciśnienia tylko poziomu oleju. Robota przy wymianie uszczelniaczy jest prawie taka sama co przy wymianie uszczelniaczy z rozrządem. Do tego jeśli nie wymienisz rozrządu, bierzesz udział w loterii o nazwie "wymiana silnika"

7 godzin temu, Andrew7374 napisał:

A jeśli tak, to jaki rozrząd polecacie?

Jakiś m-c temu u siebie wymieniałem, to wpadł Conti https://allegro.pl/oferta/conti-rozrzad-pompa-opel-vectra-c-signum-1-8-16v-8703029169

7 godzin temu, Andrew7374 napisał:

Robota nie za droga? Mechanik w Krakowie

Co do robocizny, to trudno powiedzieć. W różnych rejonach PL są inne, a w większych miastach pewnie wyższe. Ale dla porównania napiszę ile ja zapłaciłem. Za wymianę rozrządu, oleju, płukanka, filtrów ( powietrza, oleju, kabinowego, LPG ), świece, uszczelka pod pokrywą zaworów, wymiana płynu wspomagania, to za to wszystko 380 zł. Graty moje.

Żeby była jasność, mówię o tej kontrolce:

post-43699-0-66343900-1403933512_338ad10

Czyli rozumiem, że rozsądniej wymienić.

@Cretux to standardowa procedura przy wymianie rozrządu czy tak u Ciebie wypadało że wymieniałeś olej, filtry i resztę? To cena w porównaniu do tej co dostałem, uważam, bardzo dobra.

11 minut temu, Andrew7374 napisał:

Żeby była jasność, mówię o tej kontrolce:

post-43699-0-66343900-1403933512_338ad10

Niski stan oleju

11 minut temu, Andrew7374 napisał:

Czyli rozumiem, że rozsądniej wymienić.

@Cretux to standardowa procedura przy wymianie rozrządu czy tak u Ciebie wypadało że wymieniałeś olej, filtry i resztę? To cena w porównaniu do tej co dostałem, uważam, bardzo dobra.

Ja przy okazji oleju wymieniłem rozrząd, bo jakiś czas temu kupiłem. Uszczelkę pod pokrywą musiałem, bo poszła się :cenzura: A płyn wspomagania, to jakoś tydzień przed wymianą zaczęła mi się kontrolka zapalać o niskim stanie, więc zamiast dolać, wymieniono na świeży.

Rozumiem. Kurcze, to chyba podzwonię po warsztatach i się zorientuje. Robiłem u nich już parę razy, mam blisko z mieszkania więc dalej się nie orientowałem. Może ktoś poleci jakiś warsztat na północy Krakowa?

Zanim znajdziesz warsztat, to chociaż olej dolej, żebyś na niskim stanie nie jeździł.

Tak jak pisałem, praktycznie co trasa 150km w weekend to kontrolka się paliła i kontrolowałem poziom. Dolewam zwykle 100ml gdy jest na dole bagneta, żeby było na środku. W trakcie jazdy po mieście kontrolka się nie pali.

Kolego jakim cudem dolewasz setkę, żeby była połowa z min., jak między min a max jest 1 litr. Przy 100 ml, to nawet nie zauważysz, że olej poszedł do góry ;)

Aż 1 litr? 😵 Do tej pory gdy paliła się kontrolka i po odczekaniu 5-10min na postoju było na min, dolewałem 100ml i zapominałem o sprawie na dłuższy czas. Stąd moja myśl, że 100ml to wystarczająca ilość ;) Pamiętam, że czytałem na forum, że dolewanie za dużo to też nie dobrze, stąd zacząłem od 100, a że problem znikał.. 😀

Tymi setkami, to kontrolkę gasiłeś :D W instrukcji jest napisane

1876023210_Beztytuu.png.66730895d033e133e7f1e5bc43d515e4.png

@Cretux, dzięki za tabelkę, zapamiętam. Najwidoczniej tak jak mówisz 😀 Aczkolwiek nigdy nie jeździłem z niskim poziomem, zawsze sprawdzałem i jeśli było mniej niż pół to coś tam dolewałem. Ogólnie miałem wrażenie, że coś z tą kontrolką jest nie tak, bo często było tak, że poprostu na trasie podczas ostrzejszej jazdy (140/150 km/h) po czasie się zapalała, zjeżdzałem, odczekałem chwilę i patrzyłem czy jest ok, zwykle była połowa miarki.

Wracając do tematu rozrządu, może ktoś montował u siebie ten zestaw - https://allegro.pl/oferta/rozrzad-pompa-opel-astra-vectra-zafira-1-8-16v-8585051358

Dużo opinii na allegro i 2x taniej niż u mechanika oraz 150zł niż zestaw polecony wyżej przez @Cretux. Ten SRL to faktycznie oryginalna pompa wody, tak jak się ktoś piszę w komentarzu?

srl taniocha i napewno nic dobrego

Owszem, po to pytam na forum, żeby nie przepłacać 😉 Ale oprócz ceny kieruję się też opinią innych, a ten zestaw z linka co podałem jest najpopularniejszy na allegro.

Owszem, po to pytam na forum, żeby nie przepłacać 😉 Ale oprócz ceny kieruję się też opinią innych, a ten zestaw z linka co podałem jest najpopularniejszy na allegro.