Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

2.0 v16 turbo niezadowalająca moc !

Recommended Posts

Siemanko. Od roku zmagam się z problemem zmiennej mocy w moim v16 2.0.  Turbina w ciągu półtorej roku użytkowania może przez 1.5 miesiąca spełniała w 100% moje oczekiwania najczęściej w kródkim okresie po wyjeździe od mechanika. Regeneracja w grudniu 2018 koszt 2 tys, ocena warsztatu wykonucacego pracę średnia z tedencja na słaba. Zgłoszenie na gwaracje grudzień 2019 turbina niby przepuszczoną przez pomiary sprawna, wymiana uszczelnień pozbycie się świstów. Opicze co było robione później. 

1. Wymiana sądy labda po którym zniknęła kontrolka silnika ale po 10-30km pojawiało się check engine. Problem bym z sygnałem z sondy plus błąd ciśnienia doładowania.przekladka czujnika ciśnienia doładowania brak efektu. received_1291804527641477.jpeg.f4e4a879d1525d62bfa733a4c6d533fc.jpegEfekt. Brak zadowalającej mocy. For 1, 2.

2. Wymiana membrany zaworu upustowego. Efekt. Zadowalająca moc przez 3 tygodnie pojawienie się świstów. Do pojawienia się problemu 3. 

3. O luzowanie się turbiny na iglicach, nieudolne dokręcenie turbiny przy regeneracji. Spadni mocy ogólnej fot 3. Efekt zadowalajaca moc 2 tygodnie 

4. Pojawienie się świstów wymiana iglic mocowania i dokręcenie turbiny. Brak zadowalającego efektu.   

Z prędkością max nie ma problemów wykręcam 245 na płaskim 😀Za błędy w nazewnictwie przepraszam i liczę na pomoc. 175km powinno chulac w pełnym składzie 😀

received_446841696142832.jpeg

IMG_20200411_094003.jpg

Edited by Maksymi24
  • 3 months later...

wymiana przepalonej uszczelki pod turbina, iglic bo były przekręcone gwinty  i wyczyszczenie jakiegoś filtra (nie pamiętam nazwy) dała jak dotąd najdłuższy efekt (około 2 miesięcy) wykręciłem spalanie 10.5 :P, potem znowu zaczęło świstać i moc spadła, następnym etapie wymieniłem  kolektor dolotowy(chyba) bo był pęknięty w 2 miejscach ale moc nie była już zadowalająca no ale jeździłem. Po jakiś 3 miesiącach zaczęło lekko świstać odrazu dzwoniłem do majstra nie miał terminów teraz okolo 1.5 mies później śwista na tyle ze boje się ze ja uszkodzę i jędze jak stara baba na dodatek w środku podczas postoju lub przy odpaleniu silnika śmierdzi spalinami. Mechanik nawet juz nie odbiera. Może poradzicie jakiegoś fachowca w okolicy Oświęcimia- Małopolskie co zrobi z tym porządek raz a dobrze , płace jak za prezydenta :)

Dnia 27.10.2020 o 22:33, Maksymi24 napisał:

wymiana przepalonej uszczelki pod turbina, iglic bo były przekręcone gwinty  i wyczyszczenie jakiegoś filtra (nie pamiętam nazwy) dała jak dotąd najdłuższy efekt (około 2 miesięcy) wykręciłem spalanie 10.5 :P, potem znowu zaczęło świstać i moc spadła, następnym etapie wymieniłem  kolektor dolotowy(chyba) bo był pęknięty w 2 miejscach ale moc nie była już zadowalająca no ale jeździłem. Po jakiś 3 miesiącach zaczęło lekko świstać odrazu dzwoniłem do majstra nie miał terminów teraz okolo 1.5 mies później śwista na tyle ze boje się ze ja uszkodzę i jędze jak stara baba na dodatek w środku podczas postoju lub przy odpaleniu silnika śmierdzi spalinami. Mechanik nawet juz nie odbiera. Może poradzicie jakiegoś fachowca w okolicy Oświęcimia- Małopolskie co zrobi z tym porządek raz a dobrze , płace jak za prezydenta :)

wymieniłeś kolektor dolotowy, ale z opisu (śmierdzi spalinami) to może nieszczelny jest kolektor wydechowy