Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

ESP + Vectra gaśnie

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Od ostatniego czasu borykam się z problemem w Vectrze C 1.9 CDTI 150KM. Samochód podczas jazdy (jak postoi dłuższą chwilę na luzie to zgaśnie) potrafi zgasnąć na sekunde (opadają zegary, silnik dalej pracuje gdy jadę bo odpala się na popych). Mignie wtedy na chwilkę kontrolka akumulatora. Resztę świeci później cały czas kontrolka kontroli trakcji aż do zgaszenia silnika.

Ostatnio nawet auto wyświetliło błąd i tak jakby nie ładowało turbo, autem nie mogłem się rozpędzić powyżej 2tysiecy obrotów. Błąd jaki się wyświetlił to: 

P1625 przekaźnik mocy otwiera się zbyt wcześnie (stały).

Dodam jeszcze, że jakoś 3 miesiące temu miałem robiony kolektor u Auto-Krak razem ze zmieniona mapą.

Jednak ze znajomym mechanikiem doszliśmy do wniosku że zaczniemy od Alternatora bo przy włączonych światłach i radiu napięcie wynosiło marne 13V

Dzisiaj wymieniliśmy alternator i problem dalej występuje, wygląda na to, że napięcie dalej coś nie za bardzo jest wysokie. Sprawdzałem z kolegą odrazu po wymianie było 14V teraz jak sprawdzam to jest tak jak wcześniej, chyba że mój miernik jakiś lipny.

Ma ktoś pomysł co to może być?

Bardzo proszę o nie zamykanie tematu, gdyż dokładnie takiego problemu nie jestem w stanie znaleźć na forum.

Edited by Pieczarr
Aktualizacja

To silnik ci gaśnie czy opadają zegary bo to jest chyba różnica? I po co wymieniłeś alternator jak nie zawsze jest to jego wina? Popraw ten opis zeby dokladnie było wiadomo o co chodzi.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Na postoju gaśnie a podczas jazdy ciężko stwierdzić bo prawdopodobnie go odrazu odpala

Teraz zauważyłem dosyć mocno że gdy stoję w korku tzn auto się mocniej zagrzeje to gaśnie non stop i wyświetla się wtedy błąd. Jak jadę cały czas dłuższa trasę bez korku to gaśnie, wyświetla się ESP ale błędu nie ma.

Edited by Pieczarr
  • 4 weeks later...

Witam serdecznie,
Problem z Vectra C 2005 Z19DTH.
Auto od jakiegoś czasu podczas jazdy jak i postoju tak jakby gasło tzn. czuć szarpnięcie, wyłączają się światła na sekundę, i zaświeca się kontrolka ESP. Auto jedzie dalej, jak zrobi tak kilka razy to miga immobiliser i włącza się tryb awaryjny. Natomiast od kilku dni dzieje się to samo ale w dodatku jak tak zgaśnie to po chwili zapala się kierownica z wykrzyknikiem, po ponownym przekręceniu to samo, nie słychać również pompy paliwa a na ekranie zasięg i spalanie to F. Dopiero jak postoje tak z 5-10 minut albo odepne akumulator i wykasuje błędy to auto odpala i jedzie jakby nigdy nic.
Mój Cim to DL.
Błędy czytane Delphim:

U2141 - Nieprawidłowe dane z REC (Tylny zespół elektroniczny)
U2113 - Brak komunikacji CAN z mod. czujn-diagn. poduszki pow. 
B3715 - Brak komunikacji CAN z . centralką elektr. w kom. silnika (UEC)
U2105 - Brak komunikacji magistrali CAN z modułem sterującym silnikiem
U2108 - Brak komunikacji magistrali CAN z układem ABS
B3601 - włącznik otwarcia zamka usterka
P1625 - przekaźnik mocy otwiera się zbyt wcześnie

Co już próbowałem/robiłem:

ECU sprawdzane inne.

• Wymieniony alternator

• wyprogramowane klapy i EGR u Auto-Krak 

• po czyszczeniu kabli dochodzących do skrzynki bezpieczników w komorze silnika działała trochę dłużej

Ma ktoś pojęcie co to może być?
Poprzedni właściciel mówi że miał identycznie tylko do tego nie odbijały kierunkowskazy i to był CIM.
Dzwoniłem natomiast to osobach które z tym robią to nie pasuje im gaśniecie samochodu i nie zabardzo chcą się tego podejmować.

Edited by Pieczarr

W Skrzynce bezpieczników pod maską są dwa przekaźniki koloru żółtego, zamień je miejscami jeśli zacznie po tej zamianie pojawiać się problem z rozrusznikiem (czasami ten przekaźnik na rozruszniku będzie działał bo napięcie podaje tylko chwile) to upalone styki w przekaźniku zasilania "deski". 

Edited by neseser

Ostatnio jak zgasł i nie chciał odpalić to zmieniałem je miejscami ale dalej tak samo. W jeden dzień nie da się nim ruszyć z pod domu a w drugi jedzie jak gdyby nigdy nic.

O jakie styki dokładnie chodzi? Przy liczniku?

29 minut temu, neseser napisał:

W Skrzynce bezpieczników pod maską są dwa przekaźniki koloru żółtego, zamień je miejscami jeśli zacznie po tej zamianie pojawiać się problem z rozrusznikiem (czasami ten przekaźnik na rozruszniku będzie działał bo napięcie podaje tylko chwile) to upalone styki w przekaźniku zasilania "deski". 

Dodaje jeszcze filmik i zdjęcie jak to wygląda

IMG_20200719_180341.jpg

Edited by Pieczarr

chodziło mi o styki wewnątrz przekaźnika, jak zdejmiesz tą plastikową osłonę to je widać, czasami się przegrzewają i upalają

jeden żółty przekaźnik jest od rozrusznika a drugi od zasilania prawie całej deski, jak "walnie" świeca kontrolki ESP, wspomagania, ładowania, silnik nie zapala i pojawiają się błędy "brak komunikacji" 

20 minut temu, neseser napisał:

chodziło mi o styki wewnątrz przekaźnika, jak zdejmiesz tą plastikową osłonę to je widać, czasami się przegrzewają i upalają

jeden żółty przekaźnik jest od rozrusznika a drugi od zasilania prawie całej deski, jak "walnie" świeca kontrolki ESP, wspomagania, ładowania, silnik nie zapala i pojawiają się błędy "brak komunikacji" 

Czyli rozumiem że wypadałoby wymienić ten przełącznik?

Tutaj mam od kogoś schemat tych przełączników, zgadzają się? 

Musi być identyczny? W jaki sposób go znaleźć?

FB_IMG_1595273405660__01.jpg

FB_IMG_1595273400027__01.jpg