Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Metaliczne tarcie.

Recommended Posts

Witam, 

parę dni temu z, prawdopodobnie, lewego przedniego koła słychać tak jakby metaliczne tarcie podczas skrętu w lewo oraz miejscami przy hamowaniu. Nie jest to dźwięk, który słychać bez przerwy, natomiast pojawia się stosunkowo często. Jest on raz głośniejszy a raz cichszy. Nie ukrywam, że mnie to po prostu martwi.

Dodam, że odgłosy pojawiły się po sytuacji, gdy raz ciut za szybko przejechałem po trawie i "polnej" drodze. Może to ma z tym jakiś związek.

Nie jestem fanem mechaniki, więc osobiste grzebanie w kołach czy zawieszeniu niekoniecznie mi się uśmiecha, dlatego proszę o pomoc.

Wstąpiłem dzisiaj do mechanika, z czystej obawy. 
Poprosił o odkręcenie koła w lewo, spojrzał na klocki i momentalnie stwierdził, że to one są przyczyną tych dźwięków. Jutro samochód wędruje na warsztat i zobaczymy jakie będą efekty wymiany klocków. 

Myślicie, że to rzeczywiście może być przyczyna?

1 godzinę temu, goldm4lol napisał:

Myślicie, że to rzeczywiście może być przyczyna?

Może. Klocki się kończą albo wpadły jakieś kamienie na tej polnej drodze. Obstawiam, że mechanik jak zdjął koło to trafnie zdiagnozował taką prostą rzecz jak zużyte klocki.