Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Coś strzeliło z obu stron z przodu auta

Recommended Posts

Witam. Wczoraj miałem przykry incydent z moją vectrą. Otóż podczas jazdy po nierównej drodze coś strzeliło z prawej strony. Sprawdziłem opony, są całe, sprawdziłem czy może na coś nie najechałem, ale oprócz nierówności nic więcej nie było. Strzelenie było bardzo głośne, jakby coś uderzyło w samochód. Po paru godzinach znowu to samo lecz z drugiej strony auta, dosłownie jakby coś metalowego uderzyło w kabinę. Dodam że było mokro, padał deszcz. Dzisiaj, również na mokro, po jeździe po nierównościach zauważyłem w pewnym momencie dziwny metaliczny, cichy dźwięk z prawej strony, jakby coś metalowego się urwało i stukało chociażby w felgę lub inną metalową część. Próbowałem nagrać ten dźwięk lecz podczas jazdy mój mikrofon zbiera jedynie wiatr. Proszę o pomoc.

Może sprężyna Ci pękła, zwój wpadł do środka i teraz dzwoni.

Dzisiaj sprawdzę jak sprężyny się trzymają, mógłby mi ktoś przybliżyć koszt takiej naprawy? 

Sprawdź ile kosztują sprężyny. Wymienisz sam albo mechanikowi dasz. Wymiana za stronę coś ok 50 zł.

I jak? Zawsze przy podejrzeniu sprężyny możesz kręcić kołami na postoju, często będzie strzelało. Bo pochylenie auta to raczej odpada skoro raz strzeliło z jednej, a później z drugiej strony. No chyba, że pamiętasz jak stało wcześniej :D Też jak jedna na początku strzeliła to powinieneś czuć lekkie przechylenie auta. Albo wal od razu na szarpaki :D 

Mi też się tak zdarzyło, że pękły sprężyny z tyłu w OB. W odstępie 1 dnia ;)

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP