Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Skrzynia automatyczna zachowanie dziwne

Recommended Posts

To moje 2 auto z automatem więc mnie dziwi troszkę takie zachowanie 

Czy to normalne że jadąc na tiptroniku na 4 biegu i mając np 1200 obrotów i 50km/h gdy wcisne gaz to obroty rosną do tych 2000 i auto momentalnie przyspiesza? Dlaczego te obroty rosną? W skrzyni vw nie rosły tylko auto szło od tych 1200 w górę wolno 

Czy to normalne że jak puszczam gaz to jakby wrzuca na luz i obroty całkiem spadają do jalowych? Ale też nie zawsze.czasem hamuje silnikiem od czego to zależy? Skrzynia w vw nie spuszczala ich tak bardzo 

Czy to normalne że pod lekką górkę na R nie podjedxie i muszę wcisnąć gaz? To samo do przodu jak jest spora górka do się cofa do tyłu w vw nigdy tak się nie działo tylko mocno wyrywal do przodu i tylu 

Co ile polecicie wymianę oleju? Teraz jest 315tys 

W automacie nie przeciaga ani nie szarpie w odróżnieniu od vw nie wiem kiedy poprzedni właściciel wymieniał olej znaczy poprzedni wcale A wcześniej auto jeździło za granicą poprzedni przejechał 40tys km

Edited by polsky166
4 minuty temu, polsky166 napisał:

Czy to normalne że jadąc na tiptroniku na 4 biegu i mając np 1200 obrotów i 50km/h gdy wcisne gaz to obroty rosną do tych 2000 i auto momentalnie przyspiesza? Dlaczego te obroty rosną? W skrzyni vw nie rosły tylko auto szło od tych 1200 w górę wolno 

A ze niby jak to sobie wyobrazasz , ze co ? Chyba normalne ze jak wciskasz gaz to i obroty rosna przeciez na wyswietlaczu masz obroty silnika a nie skrzyni .

Nierozumiesz mnie w vw jak jechałem na 4 i miałem 1200 obrotów o wcisnalem gaz do dechy było nadal 1200 i wolniutko rosły obroty 1250 itd i auto przyspieszalo A w oplu jak wcisne gaz to momentalnie rosną z.1200 na 2000 i od tych już wolno rosną dalej o auto przyspiesza tak jakby było luźno połączona skrzynia z silnikiem z poślizgiem 

Więc jak jadę 50 na 4 jest 1200 jak jednostajnie A jak przyspieszam wskakuje na 2000 i idzie dalej 

Wytlumacz mi jakim cudem przy sprawnym silniku  po wzisnieciu pedalu gazu do dechy jak to piszesz wolniutko obroty ida do gory ? 

Taki objaw to mogly byc przy max obrotach i max przelozeniu skrzyni , a nie w zakresie 1200 obrotow . 99,9% problem z silnikiem 

19 minut temu, skein napisał:

Może chodzi o to, że ma chwilowy uślizg na skrzyni w momencie wciśnięcia gazu przy niskich obrotach

Oto mi chodzi ten uslizg jest o te kilkaset obr w vw tak jak w ręcznej skrzyni tego efektu niema poprostu nie przeszukuja w ułamku sek obroty

Jade jednostajnie mam 1400.

Przyspieszam mam 2000 i idzie w górę więc te  600 obr jest luzne jakby 

Puszcze gaz spada do 700

Nagrajcie proszę jak to wygląda 

Jedziecie automatem na na ręcznej 4 50km/h i wciskacie gaz i co się dzieje... W pozycji D to poprostu zredukuje bieg w dół 

Może v6 ma za duży moment do tej skrzyni?

Bo jednak nawet z tych 1200 ciągnie aż miło on z tego co widzę podczas normalnej jazdy bardzo rzadko wachluje biegami

Edited by polsky166

Na takich niskich obrotach to nie testowałem tiptronica ale jak się bawiłem kiedyś to w sytuacji jak bieg był "zapięty" i po wciśnięciu gazu do dechy nie było żadnych uślizgów tylko normalnie przyspieszał