Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Brak podświetlenia zegarów + pali bezpiecznik

Recommended Posts

Cześć,

mam trochę nietypowy problem a mianowicie podczas jazdy poszedł dym z okolicy gniazda bezpieczników, spalił się bezpiecznik bodajże 5a który odpowiada za podświetlenie zegarów + panelu nawiewu. Najlepsza rzecz jest taka, że jak wyciągnę same zegary to bezpiecznik się nie spala no i działa podświetlenie panelu nawiewu. Jak tylko włożę z powrotem zegary to momentalnie wypala mi ten bezpiecznik. Zamówiłem drugi zestaw zegarów (używany) i robi się to samo więc stawiam na to, że mimo wszystko to nie wina zegarów. Oryginalny licznik nie ma oznak popalonych ścieżek, żarówki też są OK bo sprawdzałem. Szperałem po forum i natknąłem się na multitimer - być może tu leży przyczyna. Nie wiem czy to komuś pomoże w odpowiedzi ale ściemniacz w tej chwili też nie działa: mam wrzucone zegary bez podświetlenia bo dziennie jeżdżę autem do pracy po 80km i jak chciałbym ściemnić TID no to ściemniacz nic nie daje tzn. TID nie przygasa a chyba powinien? Powiem szczerze że nie wiem co z tym zrobić. Nie wiem czy jest sens sprawdzać przewód po przewodzie. To pewnie jakaś pierdoła tylko nie chciałbym wydać kupę kasy na nietrafioną diagnozę a być może ktoś już się tutaj z takim problemem spotkał. Dodam, że Vectra jest z 98 roku w dieslu z ręczną klimą no i że tak poza nieświecącymi zegarami wszystko działa - kierunkowskazy, oświetlenie wewnętrzne, światła krótkie/długie (przeciwmgielnych nie próbowałem). Jak wymontuję zegary to zaczyna normalnie działać oświetlenie panelu klimy/nawiewu.

Obejrzyj kostkę od zegarów czy blaszka się nie wyłamała kabelek nie robi zwarcia

18 minut temu, Harry 168 napisał:

Obejrzyj kostkę od zegarów czy blaszka się nie wyłamała kabelek nie robi zwarcia

Jedyna kostka jaka tam jest to ta która prowadzi do TIDa. Ta jest OK. Zegary nakłada się na slot który ma na oko tak ze kilkanaście pinów. Tam wszystko wygląda jak należy, nic nie odstaje, nic nie jest wyłamane. Nawet wyciągałem ten slot bo idzie go podważyć i oglądałem go od tyłu. Tam jest wszystko wizualnie w porządku.

Multitimera jeszcze nie zamawiałem. Tylko dodam, że dzisiaj sprawdziłem i nie mam przeciwmgielnych przednich oraz tylniego. Zawsze były. Jaki to ma związek z podświetleniem zegarów?

Odpowiedzialny jest za to moduł komfortu możliwe że również nie masz czasówki wycieraczek w takim razie u mnie Wiki 5 razy wymieniany moduł komfortu i dopiero mechanik ogarnął zrobił jakieś obejście na bezpieczniku

Kolego tomi nie wiem co pijesz ale moduł komfortu odpowiada za sterowanie zamkami/domykanie szyb ew. alarm.

Za przeciwmgielne przód/tył podświetlenie czy pracę wycieraczek odpowiada multitimer.I to w nim szukał bym przyczyny.

Dokładnie jak kolega pisze i pisałem wcześniej za to jest odpowiedzialny móltitaimer nie wyszukujcie problemów tam gdzie ich nie ma jak ktoś nie wie za co odpowiada poszczególny moduł niech nie sieje zamętu