Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Swiatlo pozycyjne tyl problem z czujnikiem?

Recommended Posts

Witam serdecznie, 

Od jakiegos czasu mam problem z komunikatem na kompie + lampką od żarówki na desce rozdzielczej. Podczas jazdy, co jakis czas wywala komunikat fahrlicht Rücklicht rechts czy jakoa tak. Komunikat od tylnej lampki pozycyjnej. Komunikat zapala sie i lampka, a po jakims czasie sam znika. I trafia mnoe od tego po prostu. Zarowka caly czas sie świeci. Nie gasnie. Zamowilem i wymienilem gniazdo na zarowki w lampie. Nie pomoglo. Wczoraj w ogole odlaczylem kostkę od lampy i pojezdzilem bez niej. Objaw? Wywalilo na poczatek 3 komunikaty, kierunek pozycyjne i stop. Ale... 

Podczas jazdy nadal co jakis czas wywala komunikat o pozycyjnych z prawej! Mimo iz kabel jest calkiem wypiety, lampka ciagle świeci na desce rozdzielczej, a na kompie  wybija komunikat co jakis czas o pozycyjnych z tylu z prawej. Nie mam juz na to sily. Gdzie tam jest jakis czujnik tego swiatla? Jakies pomysly za co się zabrać? Ta dyskoteka na desce i komunikat na kompie doprowadza mnie do szaleństwa. 

Serdeczne dziękuję za jakies rady i pomysly. I jak można to prostym jezykiem, nie jestem expertem w tych sprawach 😛

Pozdrawiam 

Olśnienie.. Czy może chodzić przy tym komunikacie tez od żarówkę w klapie? Czy to tam może coś nie stykać? Muszę zaobserwować czy ta lampa mi nie gasnie jak wybija blad na komputerze... 

Komputer sam wysyła co jakiś czas impuls elektryczny i tak sprawdza żarówki

Na przyszłość Poczytaj trochę tematów jest o tym

Do sprawdzenia kostka styki w żarówce wiązka na zgięciu klapy kostka przy RECu wszystko psiknąć kontakt sprayem

Wtyczki przy żarówkach psiknij kontakt sprejem, może pomoże. Ja tak mam, przy żarówce od światła drogowego. Żarówka nowa, wszystko świeci, styki niby czyste, a co jakiś czas wywala błąd, który pojawia się i znika. Popsikam kontak sprajem i na kilka miesięcy spokój. 

Rec jest w bagażniku po lewej stronie tam gdzie trójkąt ostrzegawczy za tą osłoną

Witam tez mialem podobny problem ze swiatlem pozycyjnym z tylu , pomoglo zdarcie styku żarowki do ,,golego" metalu wyczyszczenie oprawki w ktora wchodzi zarowka za pomoca wd40  i od 3 msc nic nie pokazuje na desce :D 

Edited by Anonymus

Jezeli podczas jazdy z odlaczana lampa zewnętrza nadal wybija blad, to musi byc cos z lampa w klapie bagaznika, dobrze rozumuje? Bo taka właśnie mam sytuację. Oprawka w klapie ma luzna tą blaszke stykajaca z zarowka. Zamowilem nowa oprawke zobaczymy czy pomoze. 

Na tą chwile nic nie grzeb w module REC.Poczekaj na nową oprawę i zobaczysz czy poskutkowało.

• 2 weeks later...
54 minuty temu, abaddon18 napisał:

Niestety po wymianie oprawki nadal to samo. 

Anonymus ktora zarowke starles do golego metalu? Ta w klapoe czy zewnetrzna? Sprobuje tez tego sposobu. 

To chyba logiczne że tą żarówkę która nie świeci

Sprawdzałeś wiązkę od rec-a do samej lampy ?

Po drugie kto ci kazał oprawki wymieniać przecież to widać jak jest coś nie tak prześledzić ścieżki stalowe w lampie i widzisz czy jest dobra czy nie

Edited by Harry 168