Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Cześć!!

Mam od jakiegoś czasu problem z drganiami na kierownicy. Jadę około 100km/h i zaczyna mi kierownica drgać. Wymieniłem ostatnio opony, ale na starych też drgało więc opony raczej odpadają.

Jeżeli chodzi o tarcze hamulcowe to kierownica drga przy 100-120km/h, ale gdy zaczynam hamować to drgania ustają...

Zauważylem jesze, że przy jeździe około 80-100km/h na wprost, kiedy dotykam kierownicę tylko kciukiem i jednym palcem i wykonuje delikatne ruchy kierownicą, tak, żeby mimo tych ruchów samochód jechał na wprost to czuje, podczas tego delokatnego ruchu też drgania.

Więc:

-opony raczej nie

- tarcze raczej nie (?),

-końcówki drążków sprawdzałem i luzów nie ma...

Z łożyska od kolumny też nie ma dziwnych odgłosów. Luzów w zawieszeniu teoretycznie nie ma- samochód miesiąc po przeglądzie (amorki git, diagnosta nie zauważył luzów w wahaczach itd.), a już wcześniej przed przeglądem drgania występowały. Dodam, że nie jeżdzę po dziurach, krawężnikach, nie palę gumy, nie wykonuję nagłych i gwałtownych ruchów, czyli teoretycznie przeguby też powinny być ok.

Co sprawdzić i jak?.

Czytałem tematy które już wcześniej były na forum ale tam z reguły są odesłania do ponownego wyważenia opon - u mnie jeżeli na starych oponach drgania występowały i to samo jest na nowych to zakładam, że to nie to.

Czytałeś tematy i wiesz, że takie istnieją bo jest ich sporo. I zamiast w nich zadać pytanie postanowiłeś założyć następny temat. Powinienem dać Ci osta. 8 lat na forum.

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP