Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Zamek klapy bagażnika w combi się zaciął

Recommended Posts

Dzień dobry grupowicze.

Mam następujący problem. Otóż kilka dni temu jakoś nieudanie zamknąłem klapę i okazało się, że od tej pory nie mogę jej otworzyć, a klapa ma mały luz, tak jakby niepełne domknięcie.
Przycisk otwierania nie działa i widzę, że światełko w bagażniku się świeci, no i jest sygnalizowane niedomknięcie kontrolką na konsoli.
Kiedy ręką mocniej docisnę klapę, to niby się domyka, lampka i kontrolka gasną, ale wciąż nie daje się jej otworzyć. Jednak po zostawieniu auta na jakiś czas, sytuacja pierwotna powraca.
Bywa, że kiedy otwieram drzwi, to słyszę, że uruchamia się silniczek zamka klapy, jednak klapa się dalej nie daje otworzyć. 
Nie wiem sam, czy wpadło coś w to zagłębienie zamka i blokuje jego mechanizm?
Może da się to jakoś od środka otworzyć?

Kiedyś już tak miałem, ale po kilku dniach samo ustąpiło.

Poradźcie co z tym fantem zrobić.

I pytanie dodatkowe, mniej istotne. W zasadzie nie problem, tylko szukam "udoskonalenia".
Otóż czasami bywam w plenerze i lubię sobie posiedzieć pod otwartą klapą, bo np deszczyk siąpi. Czasem nawet przez bardzo długi czas i zastanawiam się nad zrobieniem wysuwanego przedłużenia bagażnika z podporą, przykryć tropikiem i żeby tam sobie materac rozłożyć i spędzić noc. I tu pytanie, gdzie jest czujnik zamknięcia klapy, żeby wyłączyć lampkę w bagażniku? Nie chciałbym jakoś specjalnie ingerować w elektrykę, tylko jakoś go mechanicznie tymczasowo zablokować. Ale w ostateczności mógłbym też sobie zrobić jakiś wyłącznik, więc pytanie pomocnicze, gdzie jest najwygodniejszy dostęp do odpowiednich przewodów? Czy zrobienie wyłącznika przy lampce załatwia sprawę? Niby wyłącza światło, ale dopuszczam taką ewentualność, że czujnik dalej pozostaje aktywny i elektronika auta dalej pobiera wtedy prąd, a wolałbym, żeby tego nie robiła. Jakieś sugestie?

Pozdrawiam

42 minuty temu, moriak napisał:

Jakieś sugestie?

Sugeruję zapoznać się z tematami o klapie. Jest ich sporo i nie ma potrzeby zakładać kolejnego.

Wiadomość wygenerowana automatycznie

Ten temat został zamknięty przez moderatora.

Jeśli nie zgadzasz się z tą opinią poinformuj o tym Administratora Forum.

Pozdrawiam, Administracja Vectra Klub Polska

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP