Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

Witam, mam Vectre C 1.8 2004r, od jakiegoś czasu mam problem taki; podczas jazdy zapalała się kontrolka ładowania, znikało wspomaganie i po dojechaniu do krzyżówki gdy wciskałem sprzęgło gasł silnik, wymieniłem alternator (był założony od omegi b 70A) teraz jest od Vectry 100A i niby już lepiej jest, zrobiłem kilka kilometrów i problem wrócił, dodam jeszcze że jak zgaśnie to nie mogę odpalić, słychać przekaźnik i po paru próbach odpala, może ktoś wie co się dzieje?

Trzeba zmierzyć ładowanie, i pobór prądu.

Jak masz pompe na maglu możesz sprawdzić kostke zasilającą, czy nie jest w oleju, może robić zwarcie.

Możliwych przyczyn jest wiele.

Edited by kupier

Po VIN,z tego co wyczytałem powinien być 100A, ta pompę jeszcze muszę zobaczyć, bo w sumie silnik trochę mokry, ale dlaczego po wymianie alternatora przez parę km było wszystko ok, może być że akumulator ma przebicie, albo z rozrusznikiem coś nie tak, że jak zgaśnie to nie chce odpalić, i jeszcze był też błąd immobilizera jak podłączył kumpel kompa