Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Lewarek zostaje w pozycji po lewej lub prawej stronie

Recommended Posts

Cześć,

nie wiem czy to problem i jeśli tak to jak poważny. 
Po około godzinie jazdy kiedy wrzucam na luz np. na światłach i daje lewarek w lewo lub w prawo to zostaje w takiej pozycji i nie wraca samodzielnie do pozycji 0. W zimę nie było tego problemu i zaczął się teraz kiedy na zewnątrz jest coraz cieplej. 
Bylem u mechanika i wymieniłem olej w skrzyni biegów i po tym zabiegu biegi wchodzą dużo lepiej, ale problem pozostał. 
Oczywiście jak samochód zostaje na noc pod blokiem i rano jadę do pracy to wszystko jest jak należy i lewarek wraca do swojej pozycji samodzielnie. Sytuacja ma miejsce dopiero po dłuższej jeździe. 

Samochod: Vectra C 1,9 150km Z19DTH - 2007 rok produkcji. 

Witam, sprawdź tą sprężynę  przy lewarku pod mieszkiem,może tam jest jakiś problem..

Panowie poczytałem o tym więcej i poszukałem i z tego co się dowiedziałem ma to związek z temperatura skrzyni podczas jej rozgrzania i z wybierakiem.

I stąd pytanie czy to jest duży problem. Pytam bo wybieram się nad morze z Katowic i pytanie czy po drodze może coś się wydarzyć? 

Edited by marcin12366
Zły wyraz.
  • 3 weeks later...

Witam.. podepne sie pod temat. U mnie rowniez po dłuższej jezdzie np autostradą lewarek "stoi". Dodatkowo po wyluzowaniu ciezko wbic pierwszy bieg, trzeba najpierw wrzucić "dwójke" a potem dopiero 1. Gdzieś wyczytałem że wymiana oleju pomoże. Czy problem tkwi gdzieś indziej?

Również Vectra C 1,9  z tym, że 120km Z19DT - 2007 

• 3 weeks later...

Cześć

pod mieszkiem wszystko wysmarowane i na skrzyni wybierak tez wysmarowany. Efekt minimalnie lepszy, ale problem nadal jest. Czy ktoś miał kiedyś taki problem i wie jak go rozwiązać?

Dzisiaj zlałem olej ze skrzyni i zeszło niecałe 1,9 litra 😮 Auto stoi przodem na podjeździe więc powinno zlecieć więcej a tu tylko tyle. 

Pytanie ile teraz zalać? Odkręcać przelew i potem dolać 200ml czy wlać od razu 2,4-2,6 litra?

13 godzin temu, siwy1982 napisał:

Dzisiaj zlałem olej ze skrzyni i zeszło niecałe 1,9 litra 😮 Auto stoi przodem na podjeździe więc powinno zlecieć więcej a tu tylko tyle. 

Pytanie ile teraz zalać? Odkręcać przelew i potem dolać 200ml czy wlać od razu 2,4-2,6 litra?

Wlej 2,4L.Raczej watpie ze wymiana oleju zalatwi sprawe.Mozesz próbować rowniez nasmarowac wybierak na skrzyni.

• 2 months later...

I jakie jest rozwiązanie bo u mnie pojawiło się to samo...

• 1 month later...
Dnia 1.10.2020 o 20:53, Julek napisał:

I jakie jest rozwiązanie bo u mnie pojawiło się to samo...

Znalazłem w Sosnowcu serwis typowo od Opla. Chłopaki stamtąd powiedzieli ze smarowanie wybieraka przy skrzyni ma przynieść efekt. Posmarowali dwa razy w odstępie 2 tygodni. Efekt był trochę widoczny lecz problem całkiem nie ustąpił. Teraz na zewnatrz jest zimno i jadąc z Katowic do Warszawy problemu nie było. Ale tak samo było w zeszłym roku jak zrobiło się zimno to problemu wgl nie ma. Także teraz czekam do wiosny aż temperatury będą wyższe i będę obserwował temat. 

Nasmaruj dobrze linki od strony skrzyni i kabiny np wd40 i ruszaj, miałem to samo po wymianie skrzyni i linek. 10min lania i ruszania i lewar lata aż miło.

Na koniec możesz strzykawka wstrzymać trochę oleju i będzie ok. 

37 minut temu, Andrzej7256 napisał:

Nasmaruj dobrze linki od strony skrzyni i kabiny np wd40 i ruszaj, miałem to samo po wymianie skrzyni i linek. 10min lania i ruszania i lewar lata aż miło.

Na koniec możesz strzykawka wstrzymać trochę oleju i będzie ok. 

Ja nawet wymieniłem linki na nowe (nowe używki) i wszystko mam tam przesmarowane. Myśle ze to jednak coś z tym wybierakiem.