Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Problem z odpalaniem

Recommended Posts

Witam męczę się z moją vectra mianowicie jest problem z odpalaniem jak postoi np cała noc. Nie odpali za pierwszym razem tzn odpali ale zaraz zgaśnie albo się dlawi po dodaniu gazu silnik z18xe nowe świece nowa pompa nowe filtry wyczyszczona przepustnicy jakieś pomysły 

Może reduktor przepuszcza. Zakręć butlę, wyjeździj LPG z układu i pojeździj na PB. Sprawdź rano jak odpala

Są zestawy naprawcze, ale nie wiem jak z trwałością takiej naprawy.

2 minuty temu, cichy117 napisał:

Nic nie musisz zakręcać.

Napisałem dla pewności jakby zapomniał i przełączyło się na gaz ;)

Sam reduktor można sprawdzić jeszcze szybciej. Zdejmujesz z kolektora wężyk który idzie od reduktora, króciec w kolektorze chwilowo zaślepiasz, odpalasz i czekasz na przełączenie. Kiedy samochód pracuje na gazie wkładasz końcówkę wężyka w wodę. Jeśli pojawiają się bąble to reduktor uwalony. Można też włożyć wężyk bezpośrednio po zgaszeniu samochodu, ale jeśli wyciek jest duży to trzeba się spieszyć

Jeśli po jeździe na benzynie będzie dobrze to też nie oznacza z automatu że to reduktor. Mogą być też puszczające wtryski albo złe ustawienie instalacji rozjeżdża adaptację

Pany pojezdzilem na benzynie i dziś rano niby odpalił ale obroty spadały nisko był bliski zgaśnięcia tak parę razy i później git samjuz nie wiem

Edited by Marian84

Jeśli to pierwszy dzień na benzynie to spróbuj jeszcze 1. Jeśli się nie poprawi to trzeba szukać w innym miejscu

A miałeś porady, żeby ze 2 dni pojeździć na samej PB i minimum 100 km

To jak Kolega @cichy117 napisał, zacznij od nowa. Miałem dobre przeczucie, żeby butlę zakręcić co by nie korciło ;)