Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Ładowarka do akumulatora

Recommended Posts

Może ktoś używa takiej  ładowarki i może wypowiedzieć się czy warto to kupić  ? https://swiatbaterii.pl/ladowarki-do-akumulatorow-6v-12v/35154-automatyczna-ladowarka-prostownik-green-cell-do-akumulatorow-6v-12v-4a-z-funkcja-inteligentnej-diagnostyki.html

Edited by wigo

To samo masz w Lidlu / biedronce za połowę ceny. Nic nie warte. 

Napisz może co chcesz co z akumulatorem zrobić. 

Chyba to już prostownik nie ładowarka jak jest napisane .

No,oczywiście bo to już do czegoś się nadaje.Ta ładowarka to może naładuje,ale baterię od zegarka.Pozdrawiam.

No dzięki Panowie :D Potrzebuje czegoś do podładowania aku co jakiś czas bo poruszam się głownie w mieście, a akumulator ma 74 ah.

Możesz brać to co Dario proponuje albo jakiegoś stefpola . Jeśli akumulator zwykły kwasowo ołowiowy. AGM,EFB itd to już inny sprzęt.

Ale do 74 ah to chyba 10A wystarczy ? a może 6A  ?

Edited by wigo

Amperarz to tak naprawdę czas ładowania. Powiedzmy że i 6A coś naładujesz. Ale ja grałbym 10A minimum

Ja mam takie coś z Lidla. Kiedyś kupione w jakiejś promocji. Też korzystam z auta głównie w mieście, na krótkich dystansach, używając non stop klimy, radia, ładowania tel. i innych. 2x do roku profilaktycznie ładuję tym wynalazkiem aku. Nie robię tego bo auto słabo kręci. Tak poprostu. Może warto sprawdzić stan akumulatora. Znajdź firmę która sprawdzi Ci aku pod obciążeniem i bedziesz wiedział co, i jak. 

IMG_20200524_173053.jpg

2 minuty temu, Tacowski napisał:

Nie robię tego bo auto słabo kręci. Tak poprostu

Ja właśnie tak chcę zapobiegawczo podładować  i nie mam problemów z tym że słabo kręci :D

7 minut temu, wigo napisał:

Ja właśnie tak chcę zapobiegawczo podładować  i nie mam problemów z tym że słabo kręci :D

No to jak do tego to ja osobiście polecam. Używam i auto nigdy nie zawiodło. 

Może się mylę ale używanie takich ładowarek doprowadziło do sytuacji że akumulatory nagle "zaczeli" produkować gorsze .
Kiedyś ludzie używali odpowiedniego sprzętu . Brak czasu, niewiedza i oszustwo w ogłoszeniu że to coś naładuje spowodowało że ludzie używają ładowarek zamiast prostowników. Przyjdzie dzień w którym ta ładowarka już nie pomoże mimo że akumulator będzie sprawny ale rozładowany.

5 minut temu, michalm83 napisał:

Kiedyś ludzie używali odpowiedniego sprzętu

Prostownik, taki z prawdziwego zdarzenia z lat 90 tych w piwnicy też mam, ale powiem szczerze, że nie porównywałem ich pod względem ładowania, bo nie było takiej potrzeby. Zawsze przed zakupem nowego aku czy to w Oplu czy w poprzednich autach, podjeżdżam do pewnego sklepu u mnie, gdzie za feee sprawdzają mi akumulator pod obciążeniem i wtedy wiem na 100% czy nadszedł jego kres. 

Pewnie za bardzo się zagłębiam w temat bo w dzisiejszych czasach. Gdzie akumulator już nie jest taki drogi i można go w Tesco kupić. Ale jakbyś użył tego starego prostownika raz na 1 lub 2 lata to pewnie ze 2 lata dłużej by posłużył.

Zakup akumulatora w obecnym czasie to nie problem,ale kiedyś to był towar deficytowy.Pamiętam czasy kiedy reanimowało się akumulator przez płukanie i zalewanie nowym elektrolitem,a nawet wymieniało się nowe całe płyty w celach aku.W obecnych czasach akumulator wytrzymuje okres gwarancyjny i w wielu przypadkach po tym czasie przychodzi jego kres.

18 minut temu, darioG73 napisał:

W obecnych czasach akumulator wytrzymuje okres gwarancyjny i w wielu przypadkach po tym czasie przychodzi jego kres.

Żebyś wiedział. Kupiłem do OB Centre Futura i jak ręką chlasnął po gwarancji aku padało.

Ja kupiłem 4maxa z IC, miałem ich kilka, nic się nie działo i na razie ten też śmiga. Nawet jakby padł po gwarancji i miałbym kupić drugi to i tak wyszłoby taniej niż Centra czy inny markowy hehe... 

W VC co kupiłem, to siedzi jakiś turecki i działa nieprzerwanie od 3 lat. Nigdy go nie ładowałem

IMG_20191211_131910.jpg.692e8fe4750b3df9e00d714df7f45ae2.jpg

Trapi mnie jedno pytanie ,dlaczego aku oryginalny ten z pierwszego montażu wytrzymuje długo dłużej niż te nowy ze sklepu.

To tak jak z innymi podzespołami. Jak coś wymienisz po fabryce, to długo nie pochodzi. Kasa Panie, kasa ;)

Niejeden akumulator przeznaczony na wymianę już uratowałem. Jeśli nie ma zwarcia i opadu masy z płyt to bardzo często nadaje się jeszcze do porządnego naładowania. ale prawda jest taka że akumulator dzisiaj kosztuje takie pieniądze z nie ma sensu ładować kasy w kupowanie sprzętu który wydłuży jego żywotność o rok lub dwa.