Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

  • Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czyszczenie przepustnicy z20net


Recommended Posts

Cześć, chce wyczyścić przepustnice w moim z20net. Mam pytanie czy muszę potem adaptować przepustnice? Czytałem tu na forum ale zdania są podzielone, jeśli tak to można zrobić to bez dostępu do opcoma/techa? 

Link to post
Share on other sites

masz jakiś błąd czy jakiś objaw czy tak po prostu chcesz wyczyścić? pytam bo też chciałem wyczyścić ale jak tu trzeba jakiś sprzęt to chyba zostawię to w spokoju :D

Link to post
Share on other sites

@Crazy to tylko w z20net tak jest czy ogolnie VC / signum że przychodzi tam np przebieg 200+ i ten komputer pada przecież to jest jakaś parodia że ECU pada po takim przebiegu

Link to post
Share on other sites

Jeśli jest błąd związany z przepustnica w Z20NET a przeważnie  :

P2135, P1681 to sterownik do wymiany, nie dawno sam wymienialem w jednej.

Link to post
Share on other sites

Nie mam błędów, mam strasznie niskie jałowe obroty i chciałbym wyczyścić przepustnice, map sensory, przepływki i jeśli to nie pomoże to będę chciał komputerowo podnosić rpm. Nie chce później po fajnej akcji czyszczenia nie móc odpalić furki lub musieć szukać speca z op-comem albo techem który przyjedzie i będzie mi resetował wyuczone info. Jeśli ktoś wie czy trzeba później na nowo to ustawiać/ lub da się inaczej niż za pomocą komputera np. sama robi adaptacje na zapłonie jak w lagunie 2 3.0v6 to niech napisze :)

Link to post
Share on other sites

Podłącze dziś sterownika neta na stole i poszperam w opcjach z tą przepustnica, co do obrotów jałowych to mogę podnieść  ;)

Link to post
Share on other sites

Mam „na oko” coś koło 650rpm :/. Jak odpalę 6-7 nawiewu lub nawiew na przednia szybę czyli wskakuje instant na 7 to słyszę jakby przygasał ale się wyciąga tak samo przy zwykłym działaniu co 5-6 sek slychac jakby delikatnie przygasal ale sekunda i się wyciąga (coś jakby się z samego sprzęgła ruszało i auto wydaje taki dziwny dźwięk dużego obciążenia). Chciałbym mieć coś w okolicach 850 jak w 2.0T aero, chociaż sprawa dziwna bo jak ze ssania mi schodzi czyli z ok 1050 obrotów wchodzi na 750-850 jak tylko ruszę bądź dodam gazu zbija się na 650 dlatego chciałem przepustnice czyścić. Ile taki zabieg podnoszenia obrotów może kosztować? :) 

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...
UP