Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Recommended Posts

posiadam vectre dth 2008r gts obnizona  fabrycznie opony mam 215 50 r17  kiepski komfort bo jest strasznie twardo zastanawiam sie nad zmiana opon na 225 50 r 17 oby trochr ja zmiękczyc opona jest troche wyzsza wiecej gumy czy ktos u siebie taki rozmiar posiada  jak z komfortem i czy warto je zamienic w porownaniu z moim fabrycznym ogumieniem  zastanawiam sie takze  zeby to buky opony wielosezonowe 

225/50/R17 nie są rekomendowane do VC. Jeśli chcesz poprawić komfort, to możesz zejść na 215/55/R16

serio twardo masz? ja wcześniej jeździłem VB na 15-stkach na gumie jak od traktora potem zima w sigu 16-stki to samo teraz na lato wjechały 18-stki do signuma też na fabrycznie obniżonym zawieszeniu 225/45/18 i myślałem że tragedia będzie a w sumie to różnicy nie widzę może na takich małych poprzecznych nierównościach deczko szczeliny czuć wydaje mi się że to dużo od zawieszenia zależy jeździłem wcześniej z kolegą seatem ibizą tam miał 17-stki ale zawias twardy jak skała i to był dramat a tu w sigu to się elegancko jedzie :D

Edited by Mover

Kolego Mover nie porównuj Vectry do Signum który ma o wiele większy rozstaw osi (10 cm ) co wpływa pozytywnie na komfort jazdy.

@wigo 13 cm. Sig jest na płycie podłogowej VC Kombi 283 cm. Sedan i HB mają 270 cm.

I dlatego Siga można co najwyżej do VC Kombi w komforcie porównywać, chociaż kombi ma dłuższy tył.

23 godziny temu, Jacq1288 napisał:

posiadam vectre dth 2008r gts obnizona  fabrycznie opony mam 215 50 r17  kiepski komfort bo jest strasznie twardo zastanawiam sie nad zmiana opon na 225 50 r 17 oby trochr ja zmiękczyc opona jest troche wyzsza wiecej gumy czy ktos u siebie taki rozmiar posiada  jak z komfortem i czy warto je zamienic w porownaniu z moim fabrycznym ogumieniem  zastanawiam sie takze  zeby to buky opony wielosezonowe 

Nie zmieniaj opon bo i tak komfort sie nie polepszy.Jedynie wymiana sprezyn na wyzsze i mieksze rozwiaze twoj problem.

@matoslaw nie zgodzę się z Tobą. Zmieniłem z profilu 45 na 50 przy GTS i od razu jest inna jazda.

Profil profilem , ale ważna jest sama mieszanka z jakiej opona jest wykonana , na przykład Continental lub Michelin energy saver jest miękką gumą.

38589495 jeśli chodzi o ścisłość :P

38589495 jeśli chodzi o ścisłość [emoji14]
No to zamykany niech piszą 38589496
Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...
UP