Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Czy to uszczelka pod głowica?

Recommended Posts

Witam. To mój pierwszy post także proszę mnie nie rugac odrazu😀

Zakupiłem ostatnio jako drugie auto okazyjnie Zafirę B 120km i ponoć do wymiany uszczelka pod głowica. 

Objawy to ciężko pali a jak zapali to na dodanym gazie i przy wciśniętym na max pedale niechce przekroczyć 2tys obrotów na postoju i jak chwile pochodzi dodam gazu to hmura białego dymu. 

Zbiorniczek i olej czysty. Pomysły jakieś?

Bo to chyba niejest objaw uszczelki? 

Auto długo stało. 

2 godziny temu, Pyra_x napisał:

Witam. To mój pierwszy post także proszę mnie nie rugac odrazu😀

Zakupiłem ostatnio jako drugie auto okazyjnie Zafirę B 120km i ponoć do wymiany uszczelka pod głowica. 

Objawy to ciężko pali a jak zapali to na dodanym gazie i przy wciśniętym na max pedale niechce przekroczyć 2tys obrotów na postoju i jak chwile pochodzi dodam gazu to hmura białego dymu. 

Zbiorniczek i olej czysty. Pomysły jakieś?

Bo to chyba niejest objaw uszczelki? 

Auto długo stało. 

Jaki silnik? Z19DT ?
Zczytałeś jakieś błędy? Przestawiony rozrząd?

Tak 1.9DT, niestety jestem za granicą i niemam możliwości sprawdzenia kablem. 

Hmm rozrząd dobry trop po ściągnięciu obudowy będę widział czy się znaki pokrywają? A co sądzisz o uszczelce lub turbo? On się tak zachował po odpaleniu jak by coś było zapchane.. 

1 godzinę temu, Pyra_x napisał:

Tak 1.9DT, niestety jestem za granicą i niemam możliwości sprawdzenia kablem. 

Hmm rozrząd dobry trop po ściągnięciu obudowy będę widział czy się znaki pokrywają? A co sądzisz o uszczelce lub turbo? On się tak zachował po odpaleniu jak by coś było zapchane.. 

Masz tam DPFa? może od się tak zatkał...? jak go wymontujesz z auta i odpalisz to będziesz widział czy się poprawiło :)
Nie świeci się pomarańczowa kontrolka od błędów?

Edited by kemoth

Raz się świeci przy odpalaniu a Raz nie. Szczerze nawet niewiem czy ma dpfa później pójdę do auta to odczytam z tej tabliczki bo spod auta stojącego na ulicy chyba nie zobaczę czy jest? 

Edited by Pyra_x
8 godzin temu, Pyra_x napisał:

A jaki prosty sposób żeby zobaczyć czy paliwo dochodzi do pompy lub do listwy z wtryskami tylko żeby niezapowietrzyc? 

Z19DT nie ma problemu z zapowietrzeniem więc się nie obawiaj tego, odkręć przewody paliwowe przy wtryskach i zobaczysz czy leci olej napędowy.
Ale jeżeli odpala to raczej paliwo dochodzi do wtrysków, może to być ewentualnie kwestia ciśnienia. Chociaż tak jak pisałem zaczął bym od zczytania błędów.

Edited by kemoth

Odpala ale dopiero za 6-7 razem i na pełnym gazie tak jak by musiał paliwo pod pompować, może  się gdzieś cofa. Ściągnę wężyki i zobaczę czy odrazu leci czy po kilku kreceniach.. 

No tak jak się domyślałem wynalazłem z pod ziemi najprostrzy scan na obd2 i zczytalo blad pompa paliwa.. I z pod jednego wtrysku leci paliwo.. 

Wtrysk uszczelniony, pompa podaje paliwo, auto odpala na sekundę i gasnie. Błędu pompy nie pokazuje ale pojawił się błąd po100 przepływomierz? 

Na odpiętym przepływomierzu jest tak samo. 

Ciśnienie paliwa pokazuje 430kpa

Temp powietrza dolotowego 215stopni c.