Jump to content

Welcome to Vectra Klub Polska

Guest Image

Welcome to Vectra Klub Polska , like most online communities you must register to view or post in our community, but don't worry this is a simple free process that requires minimal information for you to signup. Be apart of Vectra Klub Polska by signing in or creating an account.

• Start new topics and reply to others
  • Subscribe to topics and forums to get email updates
  • Get your own profile page and make new friends
  • Send personal messages to other members.

Wsad z ecu opla omegi do ecu vectra b

Recommended Posts

Witam.Napiszcie proszę czy wgranie wsadu z ecu Opla Omegi 3.0 V6 wersja ecu AF do ecu z Vectry b 2.5 V6 jest fizycznie możliwa?Pozdrawiam Darek.

• 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Podobno kości są wymienne. Mam gdzieś z X30XE, będę porónywał

Witam.Tylko,że ecu z Vectry 2.5 V6 jest inne niż ecu z Omegi 3.0 V6.Wydaje mi się, że nie ma możliwości przełożenia kości.Chyba, że się mylę?Pozdrawiam Darek. 

Samych kości nie przełożysz. W Omedze kości są wymienne, a w VB są lutowane. Programowo czy da się wgrać? Tego nie wiem. Sam jeżdżę na kompie od Omegi właśnie AF ( mam także kości z innej wersji ), ale mam także dolot wiązkę itp. z tego samochodu. 

Różnice są nie tyle co w złączu ale także w podłączeniu niektórych podzespołów...na przykład  czujnika położenia przepustnicy (kabelki są w innej kolejności). Sam jestem ciekaw czy te delikatne różnice montażowe mają wpływ także na to, że oprogramowanie ( mapy ) jest inne.

Dla potomnych: Płytka ECU z Omegi spokojnie mieści się zamiennie w ori opakowaniu z VB x25xe, także można zachować ori montaż w podszybiu.

• 2 weeks later...

Witam.Czy jest ktoś z Was co ma możliwość wgrania map z ecu x30xe do x25xe?

Mam silnik x30xe i ecu które współpracowało z tym silnikiem.Silnik jest po remoncie.Pozdrawiam Darek.

Nie wiem czy kogoś tutaj znajdziesz w tym temacie...gdzieś, kiedyś był spec w Wawie, a i paru było też w Polsce. Na FB może namierzysz szybciej na forach opla/vectry/omegi...

... i tak jak pisałem wcześnie,j nie wiem czy taki melanż wyjdzie w związku z deko inną elektroniką i komplikacją w postaci automatu ... może to być nie opłacalne.

W tym temacie ( przeszczep x30xe na osprzęcie x25xe ) przeważała opcja sterownika od 2.6 lub i500, chodź chyba wszystkim świecił się check przy pałowaniu, czy to była VB czy Astra czy inny pokemon ( nie wiem czy dobrze napiszę że - przepływomierz pętli ), ale bez dramatu. Zapodaj także temat w "Gm power corner" na SR forum, może tam znajdziesz kogoś.

W mojej ocenie zostaw stary sterownik od x25xe - w automacie powinno to też fajnie jeździć.

4 godziny temu, (:G.O.Ł.Y:) napisał:

W tym temacie ( przeszczep x30xe na osprzęcie x25xe ) przeważała opcja sterownika od 2.6 lub i500, chodź chyba wszystkim świecił się check przy pałowaniu, czy to była VB czy Astra czy inny pokemon ( nie wiem czy dobrze napiszę że - przepływomierz pętli ), ale bez dramatu. Zapodaj także temat w "Gm power corner" na SR forum, może tam znajdziesz kogoś.

No właśnie zastanawia mnie check przy Z32SE na osprzęcie X25XE. Nie podłączyłem jeszcze kompa, ale zastanawiam się, czy jedynym wyjściem nie będzie jakieś strojenie. Czy np. gazownik wystroi mi LPG, skoro "świeci check, wóz niesprawny" ?

Pętlić to mogą wtryskiwacze. Gazownik coś t wystroi. Mając odpowiedni sterownik gazowy można wystroić nawet względnie poprawnie, jednak najpierw trzeba odczytać błąd i próbować naprawić. Do odczytu błędu ze sterownika x25xe nie trzeba przecież kompa

Dnia 8.07.2020 o 18:19, cichy117 napisał:

Pętlić to mogą wtryskiwacze. Gazownik coś t wystroi. Mając odpowiedni sterownik gazowy można wystroić nawet względnie poprawnie, jednak najpierw trzeba odczytać błąd i próbować naprawić. Do odczytu błędu ze sterownika x25xe nie trzeba przecież kompa

Zgadza się...ale gdzieś z terminem "pętlenia" przepływomierza spotkałem się w necie, także z sufitu sobie tego nie wziąłem ;) . Być może chodzi zupełnie o coś innego...na przykład, że odczyty nie mieszczą się w zakresie mapy zaprogramowanej w ECU (autoadaptacja już nie ogarnia nowych parametrów). Nie wiem.

W moim przypadku błąd ten występował na początku, kiedy mocno obciążałem/butowałem silnik. Teraz potrafi się pojawić w pewnym niewielkim zakresie obrotów (2000-3000), ale znika po sekundowym odpuszczeniu gazu i ustabilizowaniu obrotów ( tak jak na filmie z kadetem)...i nie mówię o LPG tylko PB... Nagrałem nawet filmik z odczytami, może wrzucę też na YT. Wykresy z przepływomierza były w miarę stabilne, a w pewnym momencie mocno wychodziły poza zakres monitora 😜 i wówczas pojawiał się "czek". Odczyty temperatury zasysanego powietrza jak i sond też były OK a pierwszy bład dotyczył przepływomierza, a chwilę później wpadają obie sondy i temperatura powietrza...zawsze ten sam zestaw błędów.

Apropo filmów, dwóch klubowiczy, chyba już byłych ( wyjadaczy tego tematu) zamieściło na YT filmy na których pojawia się ten sam problem. Jak się nie mylę Kuki i ktoś jeszcze...wpisz Vectra B 3.0V6 ( wtedy te silniki były ujeżdżane). 

Nie wspomnę również o nie dokręconym czujniku stukowym, który oprócz odejmowania mocy też wywoływał lampkę, ale to zostało już poprawione (poprawny moment dokręcania)...to też może sprawdź.

I popieram odczyt błędów, jak nie masz kompa to zworka i jazda, bo inaczej będziesz błądził jak pijany zając we mgle :) ... szkoda Twoich nerwów na wróżenie z fusów. Najlepiej zaopatrzyć się w swoją końcówkę, wówczas będziesz wiedział w 100% co nie gra.

LPG po zmianie silnika bezwzględnie do regulacji...profesjonalnej, a nie autoadaptacja i korekta krzywej, ale także z sondą w wydechu.